Umowa na nowy OIOM podpisana

7 sierpnia 2019, 11:25, źródło: WSzZ
fot. Katarzyna Wojtowicz

W poniedziałek 5 sierpnia 2019 roku Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę z firmą Budimex S.A. z Warszawy, reprezentowaną przez Dyrektora Rejonu - Jarosława Maślankę. W wyniku przetargu firma ta została wyłoniona jako wykonawca rozbudowy szpitala o trzypiętrowy, całkowicie podpiwniczony pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1000 metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia użytkowa to ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

W budynku ma się mieścić Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych, dlatego na spotkanie zostali zaproszeni także: lek. med. Krzysztof Kaczmarek - Naczelny Lekarz Szpitala, lek. med. Jerzy Czyżewski - ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz dr n. med. Katarzyna Brzeźniakiewicz -Janus - kierownik Klinicznego Oddziału Hematologii.

Budowa pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych to jedno z najważniejszych zadań dla gorzowskiego szpitala na najbliższe lata. Dzięki rozbudowie lecznica nie tylko poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też spełni wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka.

- Jest to niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia pacjentów z Gorzowa i okolic, dlatego jej realizacja jest kolejnym kluczowym punktem w strategii rozwoju naszego ośrodka, a bezpośredni wkład w jej powodzenie mieli między innymi zaproszeni tu lekarze i pracownicy szpitala. – powiedział Jerzy Ostrouch - Prezes Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o – Liczymy na wzorową realizację budowy przez firmę Budimex S.A., a przekazanie placu budowy nastąpi w ciągu najbliższych 7 dni roboczych. Musimy działać sprawnie - dodał.

Przedstawiciele firmy Budimex S.A. z Warszawy po uroczystym podpisaniu umowy, spotkali się z Ryszardem Hatałą - Dyrektorem ds. Organizacyjno-Eksploatacyjnych WSzW w Gorzowie Wlkp., aby omówić zasady współpracy od strony technicznej.

Zakończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości