Wiadomości

Grupa Speed i szybkie policyjne BMW w walce z piratami drogowymi [film]

25 lipca 2019, 11:28
fot. Anna Kluwak
Policjanci ze specjalnej grupy „Speed” wyjechali na drogi w Gorzowie i okolicy. Za kierownicą szybkich radiowozów BMW usiedli doświadczeni policjanci, którzy mają łapać piratów drogowych oraz walczyć z agresją na drogach. Przez kilka dni zarejestrowali ponad 200 wykroczeń i zatrzymali 80 praw jazdy.

Do Gorzowa trafiły nowe i szybkie policyjne radiowozy BMW, które działają w nowej, policyjnej grupie "Speed". Są to łącznie cztery samochody marki BMW - trzy pojazdy oznakowane i jeden nieoznakowany. Oznakowane BMW mają moc 184 KM, natomiast nieoznakowane BMW to już 252 KM i napęd 4x4. O nowych radiowozach pisaliśmy w tekście „Nowe BMW z turbodoładowaniem zasiliło flotę gorzowskiej policji”.

Policyjne BMW będą jeździć przede wszystkim po drodze krajowej nr 22, trasie S3 oraz autostradzie A2. Tylko przez kilka dni funkcjonowania grupy "Speed" policjanci zarejestrowali ponad 200 wykroczeń i zatrzymali 80 praw jazdy.

- Jeżeli ktoś zobaczy policyjne BMW w lusterku nie powinien nawet myśleć o ucieczce, ponieważ są to bardzo mocne maszyny za kierownicą których siedzą policjanci z bardzo dużym doświadczeniem. Kierowcami nowych radiowozów są policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy przeszli wiele szkoleń oraz ukończyli specjalistyczne kursy z zakresu bezpiecznej oraz dynamicznej jazdy. Dlatego też wszelkie próby ucieczki kierowcy łamiącego przepisy spełzną na niczym – podkreśla Przemysław Muszyński, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zadaniem grupy "Speed" jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach. Policjanci będą wychwytywać wszystkich piratów drogowych, którzy powodują zagrożenie na drodze. Radiowozy BMW będą pojawiały się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Oprócz policjantów z wydziału ruchu drogowego, w skład grupy „Speed” będą wchodzić również policjanci z wydziałów kryminalnych oraz zwalczających cyberprzestępczość.

- Do zadań zespołu będzie należało, m.in. ujawnianie kierujących, którzy będą dopuszczali się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania. Istotne dla pracy tej grupy będzie, także monitorowanie i analiza umieszczonych nagrań w internecie obrazujących pirackie wyczyny czy zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości