Wiadomości

Protestujący ponownie zablokują drogę pod Gorzowem

17 lipca 2019, 11:30, red
fot. archiwum
Mieszkańcy gminy Kłodawa i Santok sprzeciwiają się budowie biogazowni i 33 kurników przy drodze wojewódzkiej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Dlatego też po raz kolejny zapowiadają protest. Tym razem, we wtorek 23 lipca zablokowane zostanie rondo w Wawrowie.

We wtorek 23 lipca o godz. 16 odbędzie się kolejna blokada drogi w ramach protestu przeciwko budowie biogazowni oraz 33 kurników przy drodze krajowej nr 22 obok osiedla Różanki-Szklarnia. Tym razem protestujący zablokują rondo w Wawrowie, które jest częścią drogi wojewódzkiej nr 158. Uczestnicy protestu - mieszkańcy Różanek, Wawrowa i Janczewa będą chodzić przez blisko godzinę dookoła ronda po wyznaczonych przejściach dla pieszych i blokować drogę.

Przeciwnicy inwestycji twierdzą, że budowa biogazowni i kurników, niesie za sobą pogorszenie jakości życia mieszkańców gmin Kłodawa, gminy Santok i mieszkańców Gorzowa na wylocie w stronę Różanek. Ale również wiąże się to z problemami z zagospodarowaniem odchodów zwierzęcych i przenawożeniem gleb, zagrożeniem chorobami odzwierzęcymi czy problemami za zagospodarowaniem zwierząt padłych. Mieszkańcy twierdzą również, że obie inwestycje będą spowodują wzrost hałasu, zanieczyszczenie powietrza, spadek wartości gruntów i zagrożenie dla lokalnego biznesu, w tym spadek rozwoju agroturystyki.

Do identycznego protestu doszło 21 maja na rondzie w Różankach. Wówczas około 100 osób blokowało drogę krajową nr 22 manifestując swój sprzeciw wobec budowy biogazowni. Były okrzyki, gwizdy i transparenty z takimi napisami jak: "Na biogazownię się nie godzimy! Będziemy walczyć od zdrowie nadzej rodziny", "Stop biogazowni", "Biogazownia smród kurnika oraz odór obornika" czy "Dobrze nam się tutaj żyje. Biogazownia nas zabije".

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości