Wiadomości

Fotele od WOŚP dla szpitala w Gorzowie [zdjęcia]

7 czerwca 2019, 08:49, red
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
Do szpitala w Gorzowie dotarło właśnie 15 nowych, rozkładanych foteli dla rodziców i opiekunów pacjentów oddziałów dziecięcych. Nowoczesne fotele to dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie po raz kolejny otrzymał niezbędny sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem do gorzowskiego szpitala trafiło 15 nowych, rozkładanych foteli dla rodziców i opiekunów pacjentów oddziałów dziecięcych. Sprzęt od WOŚP został kupiony za pieniądze zebrane podczas ubiegłorocznego 26. finału.

– Jeszcze niespełna rok temu opiekunowie dzieci, którzy pozostają na noc w szpitalu, aby czuwać przy małych pacjentach, spali na krzesłach lub przyniesionych z domu materacach. Zarząd szpitala podjął wówczas decyzję o zakupie łóżko-foteli, a wkrótce otrzymaliśmy wiadomość, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również wyposaży oddziały dziecięce w rozkładane fotele. Cieszymy się bardzo, bo wiemy, że każdy rodzic chce być blisko swojego dziecka podczas leczenia. Teraz opiekunowie będą mogli czuwać w zdecydowanie lepszych warunkach – mówi Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Dar, który otrzymał w czerwcu gorzowski szpital, to kolejna partia czerwonych foteli. W październiku 2018 roku placówka otrzymała od WOŚP aż 45 takich foteli. Służą one za dnia głównie do siedzenia. Natomiast wieczorem oparcie można pochylić i odpocząć w pozycji leżącej.

Fotele będą do dyspozycji rodziców, których dzieci są leczone na oddziale dziecięcym z pododdziałem neurologii dziecięcej oraz w oddziale chirurgii i traumatologii dziecięcej z pododdziałem urologii dziecięcej.

Fotoreportaż


1/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

1/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

2/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

2/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

3/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

3/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

4/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

4/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

5/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

5/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

6/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

6/6 Fotele od WOŚP dla Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości