Wiadomości

Pierwszy tramwaj od Pesy jest już w Gorzowie! [film i zdjęcia]

16 kwietnia 2019, 06:00, ak
W nocy z poniedziałku na wtorek specjalnym transportem został przywieziony pierwszy tramwaj Twist od Pesy. Tramwaj jeszcze we wtorek wyjeździe na testy na torowisko przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada.

Na początku kwietnia pierwszy egzemplarz nowego Twista o numerze seryjnym 001 wyjechał na testy na torach w Bydgoszczy, które przebiegły pomyślnie. Tym samym Pesa mogła w końcu dostarczyć pierwszy pojazd do Gorzowa.

Nowy tramwaj został przywieziony do Gorzowa specjalnym transportem w nocy z poniedziałku 15 kwietnia na wtorek 16 kwietnia. Tramwaj o numerze bocznym 301 był przewożony na platformie ciężarówki i przyjechał z Bydgoszczy do Gorzowa drogą krajową nr 5, trasą S5, autostradą A2 i drogą ekspresową S3 – był to transport wielkogabarytowy.

Pierwszy tramwaj Twist od Pesy trafił do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji we wtorek po godz. 4 rano. Jeszcze tego samego dnia wyjedzie na pierwsze testy na gorzowskich torach. Przejazdów testowych nowoczesnego tramwaju możemy się spodziewać we wtorkowe popołudnie na torach przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada.

Ważne jest, aby tramwaj wyjechał odpowiednią ilość kilometrów. Jeżeli będzie jakakolwiek usterka, wówczas zostanie ona naprawiona przez wykonawcę, a MZK będzie musiało zaczynać testy od nowa. Ponadto wszystkie tramwaje będą musiały przejść odbiory końcowe.

Kolejny tramwaj przyjedzie do Gorzowa w maju. Łącznie do naszego miasta ma trafić 14 Twistów od Pesy. Każdy tramwaj będzie miał 48 miejsc siedzących i 122 stojące oraz dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Jego maksymalna prędkość to 70 km/h. Design pojazdu połączy w sobie nowoczesność z klasycznymi wzorcami. Tramwaj będzie niskopodłogowy, przyjazny dla osób starszych, niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wygodny wjazd, także wózkiem dziecięcym, umożliwi rampa dla inwalidów.

Ponadto będzie wyposażony w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej oraz automat do sprzedaży biletów i system zliczania pasażerów. Zastosowane falowniki trakcyjne umożliwiają odzysk energii podczas hamowania, w znacznym stopniu przyczyniając się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów będzie dostępność sieci wi-fi oraz gniazda ładowarek USB. Tramwaj wyposażony zostanie również w nowoczesną diagnostykę on-line, pozwalającą monitorować jego stan zdalnie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości