Wiadomości

Przedszkolanka z zarzutami za szarpanie 5-latków

5 kwietnia 2019, 12:12, ak
fot. archiwum
Do roku więzienia grozi Katarzynie G., przedszkolance z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie. Kobieta usłyszała właśnie 12 zarzutów związanych z naruszeniem nietykalności cielesnej dzieci.

W poniedziałek 8 października portal gorzowianin.com poinformował jako pierwszy o tym, co działo się w Przedszkolu Miejskim nr 17 przy ul. Maczka w Gorzowie. Dziennikarze portalu ustalili, że pani Kasia G., wychowawczyni grupy do której chodzą 5 i 6-latki miała się znęcać nad dziećmi od września 2018 roku. Według relacji jednej z mam, która opowiedziała nam o całej sprawie, dzieci były ciągnięte za uszy, robiono im „skarbonkę” czyli uderzano w szczękę od spodu, a także ciągnięto za głowę do tyłu czy po prostu szarpano.

Sprawa przedszkolanki trafiła do prokuratury i kuratorium, a dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 17 odsunęła nauczycielkę od obowiązków. Przesłuchana została również grupa 20 dzieci, które były pod opieką pani Kasi. Dzieci w swoich zeznaniach opowiadały o tym, co przedszkolanka z nimi robiła. Jak przyznają śledczy, zeznania dzieci były bardzo wiarygodne.

Po trwającym kilka miesięcy śledztwie, przedszkolanka w końcu usłyszała zarzuty. - W piątek 5 kwietnia prokurator przedstawił 12 zarzutów Katarzynie G. Zarzuty te dotyczą przede wszystkim naruszenia nietykalności cielesnej dzieci. Kobieta została przesłuchana, nie przyznała się do winy i odmówiła składania zeznań – mówi portalowi gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Katarzyna G. będzie odpowiadała z artykułu 217 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości