Wiadomości

Ponad 100 mandatów dla kierowców [zdjęcia]

5 kwietnia 2019, 09:55, red
fot. Lubuska policja
W czwartek na drogach powiatu gorzowskiego została przeprowadzona policyjna akcja „Wiosna na drogach”. Funkcjonariusze drogówki oraz oddziałów prewencji sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców w 20 punktach na terenie powiatu. Efekt? 112 mandatów, 19 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, zatrzymane prawo jazdy i jeden pijany kierowca.

Piękna pogoda i słońce, to czas kiedy większość kierowców czuje się pewniej na drodze, więc przyciska pedał gazu i jeździ szybciej niż zazwyczaj. Niestety często skutki takiej jazdy są tragiczne. Według statystyk, do największej ilości wypadków dochodzi właśnie, kiedy na dworze jest słonecznie.

Dlatego też w czwartek 4 kwietnia policjanci z gorzowskiej drogówki wraz z oddziałami prewencji przeprowadzili na drogach powiatu gorzowskiego działania pod nazwą „Wiosna na drogach”. Policyjne patrole zostały ustawione w 20 punktach na terenie całego powiatu gorzowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim prędkość i trzeźwość kierowców. Ale również stan techniczny pojazdów czy prawidłowość wykonywanych manewrów na drodze - pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie czy zachowanie w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci przeprowadzili blisko 1300 badań na trzeźwość, wystawili 112 mandatów, zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto zatrzymano jednego kierowcę, który jechał samochodem będąc pod wpływem alkoholu.

- Działania wynikają przede wszystkim z faktu, że wraz z wiosną i dobrymi warunkami na drogach kierowcy pozbywają się pokory i z większym przekonaniem naciskają pedał gazu. To ma przełożenie na większa liczbę zdarzeń drogowych. Ci zmotoryzowani, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami nie mają się czego obawiać ale piraci drogowi z pewnością nie mogą czuć się spokojni. Ale chodzi także o uświadomienie kierowcom, że nadmierna prędkość do droga do tragedii. Na pewno nie ta, którą sobie obieramy przed podróżą. Włączmy myślenie – tłumaczy Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

1/10 Policyjna akcja

2/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

2/10 Policyjna akcja

3/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

3/10 Policyjna akcja

4/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

4/10 Policyjna akcja

5/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

5/10 Policyjna akcja

6/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

6/10 Policyjna akcja

7/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

7/10 Policyjna akcja

8/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

8/10 Policyjna akcja

9/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

9/10 Policyjna akcja

10/10 Policyjna akcja "Wiosna na drogach"

10/10 Policyjna akcja

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości