Wiadomości

W Gorzowie ropa mocno w górę

8 marca 2019, 10:47, red
Jeszcze w połowie lutego za litr oleju napędowego na gorzowskich stacjach płaciliśmy średnio 4,87 groszy. Przez ostatnie dwa tygodnie lutego widać było wyraźny wzrost cen tego paliwa. Teraz jego średnia cena wynosi 4,99 złotych za litr. Tak wynika z zestawienia dostępnego na stronie moto.gorzowianin.com.

Stale obserwujemy rynek paliw w naszym mieście. Dzięki regularnie aktualizowanemu zestawieniu , nasi czytelnicy mogą też na bieżąco śledzić ceny benzyny, oleju napędowego i LPG. Z zestawienia dostępnego na stronie moto.gorzowianin.com – w zakładce PALIWA, wyraźnie widać, że najbardziej za kieszeń w Gorzowie muszą trzymać się kierowcy diesli. Cena tego paliwa – w porównaniu z benzyną 95 – jest dość wysoka. Przyglądając się wykresom dostępnym poniżej zestawienia paliw, możemy zauważyć, że to właśnie olej napędowy systematycznie drożeje, a coraz mniej za litr płacą Ci, którzy jeżdżą samochodami napędzanymi tradycyjną benzyną.

I tak, w połowie lutego 2019 roku, za litr oleju napędowego na gorzowskich stacjach benzynowych płaciliśmy średnio 4,87 złotych. Teraz cena oscyluje już w okolicach 5 złotych (4.99 – 5.03.2019).

Litr benzyny bezołowiowej 95 to średni koszt 4,66 zł za litr, podczas gdy np. 16 lutego średnia cena tego paliwa wynosiła 4,74 zł. Powody do zadowolenia mogą mieć też kierowcy samochodów napędzanych LPG. W tym przypadku również widać tendencje spadkową. Średnia cena LPG spadła w przeciągu dwóch tygodni o 9 groszy – z 2.24 za litr do 2.15.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości