Wiadomości

Niektórzy będą mieszkać lepiej

28 lutego 2019, 12:24, mk
fot. Anna Kluwak
Siedem gorzowskich kamienic będzie odnowionych. Wszystko to dzięki programowi partnerskiemu pod nazwą mieszkać lepiej, którego beneficjantami jest miast Gorzów wraz z poszczególnymi wspólnotami mieszkaniowymi. Remontowane będą głównie dachy kamienic oraz klatki schodowe.

Mieszkać lepiej, to projekt dofinansowany z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 9.2. Rozwój obszarów zmarginalizowanych, Poddziałanie 9.2.2 Rozwój obszarów zmarginalizowanych – ZIT Gorzów Wlkp.

W Gorzowie w ramach tego projektu zmodernizowanych ma być siedem budynków na ulicach Chrobrego, Wyszyńskiego, Warszawskiej, Dąbrowskiego, Mieszka I i Mickiewicza. Co ważne – nie będzie to tzw. pudrowanie kamienicy z zewnątrz poprzez odnowienie elewacji, ale kompleksowy remont klatek schodowych, a w niektórych przypadkach nawet remonty dachów i posadzki w piwnicy. Wymiany w budynkach doczeka się także stara instalacja elektryczna.

     Nowe oblicze kamienic i podwórek   

Przy ulicy Dąbrowskiego, Mickiewicza, Chrobrego, Wyszyńskiego i Warszawskiej odnowione zostaną też podwórka. Dla przykładu, na podwórku przy Dąbrowskiego zostanie naprawiony cokół ogrodzenia, powstanie tam trawnik, ławki i wiaty na rowery. Na wspólnym podwórku u zbiegu Mickiewicza i Mieszka I powstanie plac zabaw z elementami siłowni, ogrodzenie panelowe z furtką. Zamontowane zostaną 2 ławki stalowe oraz 2 kosze śmietnikowe, remontu doczeka się też altana śmietnikowa.

Miasto czeka na oferty od wykonawców poszczególnych prac. Te można składać do 1 marca. 2019. Całość inwestycji ma być zrealizowana w tym roku. Zamawiający określił termin zakończenia prac na 15 grudnia 2019 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości