Doczekamy się ścieżki nad Wartą?

30 stycznia 2019, 11:31, ak
fot. archiwum
W końcu w czwartym przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej znalazła się firma, która chciałaby zająć się wykonaniem inwestycji. Swoją ofertę złożyła firma z Międzyrzecza, która zajmuje się budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki.

Trzy poprzednie przetargi na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej kończyły się fiaskiem, ponieważ do przetargu nie zgłaszały się żadne firmy.

W końcu w czwartym postępowaniu przetargowym znalazła się firma, która chciałaby zająć się inwestycją. Swoją ofertą złożyła Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza. To ta sama firma, która obecnie zajmuje się budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki.

Miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji 2 mln zł. Natomiast firma z Międzyrzecza chce 2 mln 499 tys. zł za wykonanie prac budowlanych wzdłuż Warty.

Wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie w końcu pozytywnie rozstrzygnięty, chociaż wykonawca chce 499 tys. zł więcej niż założyło miasto. Jednak inwestycja otrzyma aż 1 mln 633 tys. zł zewnętrznego dofinansowania. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu najbliższego miesiąca miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą, a prace będą mogły ruszyć wczesną wiosną.

W ramach inwestycji na odcinku 700 metrów zostanie wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Warty, zostaną ustawione ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Ponadto teren wzdłuż rzeki zostanie wyrównany i oświetlony. Prace powinny zakończyć się do 30 września 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości