Co z opóźnieniami na ul. Sikorskiego? [zdjęcia]

28 stycznia 2019, 16:27, ak
fot. Anna Kluwak
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego prowadzi prace na kilku etapach. Niestety wszystkie odcinki mają kilkumiesięczne opóźnienie. Największe z nich jest na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Młyńskiej. Chociaż firma przystąpiła do układania płyt pod torowisko tramwajowe, to poślizg wynosi aż 8 miesięcy.

Przebudowa ul. Sikorskiego to jedna z najważniejszych inwestycji w Gorzowie, która zmieni całkowicie układ komunikacyjny w mieście. Od jej remontu uzależnione jest również kursowanie nowych tramwajów, które mają przyjechać do Gorzowa już wiosną. Pierwsze tramwaje w liczbie czterech sztuk przyjadą do naszego miasta już w kwietniu, natomiast kolejne pięć tramwajów przyjedzie do Gorzowa w maju oraz w czerwcu – tak, aby pod koniec czerwca 2019 uruchomić normalne, pasażerskie kursy. Miejski Zakład Komunikacji planuje pod koniec czerwca uruchomić linię tramwajową nr 1 na trasie „Wieprzyce – Dowgielewiczowej”.

Inwestycja niestety nie idzie zgodnie z pierwotnym planem. Największe opóźnienia w przebudowie ul. Sikorskiego są na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Młyńskiej. Poślizg na tym etapie wynosi aż 8 miesięcy. Początkowo ten odcinek miał zostać zakończony do 31 lipca 2018 roku. Oczywiście ten termin nie został dotrzymany i według nowego harmonogramu prace mają zakończyć się do 19 marca 2019 roku. Obecnie wykonawca zajmuje się ubijaniem terenu oraz układaniem płyt torowych pod szyny tramwajowe.

Jeżeli chodzi o odcinek od Herberta do ul. Pionierów, to według pierwotnych planów miał się zakończyć do 31 lipca 2018 roku, kolejny termin to 21 grudnia 2018 roku. Mamy końcówkę stycznia, a prace na tym odcinku wciąż trwają. Tym samym opóźnienie na tym etapie wynosi już 6 miesięcy. Obecnie firma Trakcja PRKil S.A. zajmuje się na tym odcinku układaniem płyt chodnikowych, natomiast nie widać żadnych prac w kierunku układania płyt pod torowisko.

W przypadku odcinka od ul. Pionierów do ul. Chrobrego wraz z budową deptaka, to inwestycja ma już 3 miesiące opóźnienia. Prace miały zakończyć się w październiku 2018 roku. Wykonawca nie potrafi wskazać terminu zakończenia robót ze względu na prace archeologiczne w okolicach katedry. Prace w tym miejscu zostały wstrzymane ze względu na odkryte krypty grobowe, a także odkrycia brukowanej ulicy z końca XV wieku na głębokości około 1 metra względem obecnej nawierzchni ul. Sikorskiego. Fragment sprzed około pięciuset lat to najstarszy zachowany fragment ulicy jaki kiedykolwiek został odkryty w Gorzowie.

Wykonawca prowadzi również prace na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego. Tym razem zamknięta została zachodnia część skrzyżowania, gdzie prowadzone są prace torowe i drogowe, które według założeń mają potrwać do końca marca 2019 roku. Natomiast od kwietnia roboty mają objąć również skrzyżowanie ul. Pocztowej z ul. Chrobrego. Wiadomo, że ten etap też załapie opóźnienie, bo pierwotnie miał się zakończyć do końca marca 2019 roku.

Po zakończeniu prac na głównym skrzyżowaniu, ma ruszyć przebudowa ul. Sikorskiego na odcinku od Chrobrego do ul. Młyńskiej. To wiąże się z zamknięciem drogi i brakiem wyjazdu z ul. Pocztowej w ul. Sikorskiego. Kierowcy będą mogli jechać tylko ul. Chrobrego w kierunku mostu Staromiejskiego i od mostu Staromiejskiego w kierunku Arsenału. Według pierwotnego plan ten etap ma się zakończyć w lipcu 2019 roku.

Fotoreportaż


1/15 Prace przy Sikorskiego

1/15 Prace przy Sikorskiego

2/15 Prace przy Sikorskiego

2/15 Prace przy Sikorskiego

3/15 Prace przy Sikorskiego

3/15 Prace przy Sikorskiego

4/15 Prace przy Sikorskiego

4/15 Prace przy Sikorskiego

5/15 Prace przy Sikorskiego

5/15 Prace przy Sikorskiego

6/15 Prace przy Sikorskiego

6/15 Prace przy Sikorskiego

7/15 Prace przy Sikorskiego

7/15 Prace przy Sikorskiego

8/15 Prace przy Sikorskiego

8/15 Prace przy Sikorskiego

9/15 Prace przy Sikorskiego

9/15 Prace przy Sikorskiego

10/15 Prace przy Sikorskiego

10/15 Prace przy Sikorskiego

11/15 Prace przy Sikorskiego

11/15 Prace przy Sikorskiego

12/15 Prace przy Sikorskiego

12/15 Prace przy Sikorskiego

13/15 Prace przy Sikorskiego

13/15 Prace przy Sikorskiego

14/15 Prace przy Sikorskiego

14/15 Prace przy Sikorskiego

15/15 Prace przy Sikorskiego

15/15 Prace przy Sikorskiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości