Wiadomości

Sieci handlowe znikają z Gorzowa i okolic

15 stycznia 2019, 14:34, red
Tesco zamyka kompaktowy hipermarket w Kłodawie, a Piotr i Paweł od początku stycznia „wyprowadził się” z galerii Manhattan. Czy to efekt wolnych od handlu niedziel, czy coraz większej ilości dyskontów spożywczych?

Jeszcze dobrych kilka lat temu hipermarket Tesco był przodującą marką na gorzowskim rynku. Pierwszy sklep tej sieci pojawił się w Gorzowie przy ulicy Górczyńskiej. Najpierw był to HIT, który został otwarty 10 grudnia 1996 roku. Później sieć sklepów w całej Polsce wykupiło angielskie Tesco. Tak jest do dziś. Później TESCO pojawiło się na ulicy Słowiańskiej i przy Sikorskiego. Ten ostatni został zamknięty w 2015 roku. W międzyczasie powstałe też tzw. kompaktowy market w Kłodawie pod Gorzowem.

Kilka dni temu Tesco ogłosiło, że zamknie 32 nierentowne markety. Wśród nich znalazł się market przy ulicy Gorzowskiej w Kłodawie. - To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – czytamy w komunikacie wydanym przez sieć. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono o rychłym zamknięciu marketu przy Górczyńskiej. Jak na razie, rewelacje opisywane przez pracowników tej sieci na portalach społecznościowych się nie potwierdziły. O zajęcia stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy biuro prasowe TESCO. Niestety na odpowiedź czekamy już kilka miesięcy.

Ankieta

W jakim sklepie robisz najczęściej zakupy?

  • Biedronka36.66%
  • Lidl34.95%
  • Tesco7.8%
  • Netto5.11%
  • Intermarche4.1%
  • Kaufland4.8%
  • w sklepie osiedlowym6.59%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 2564


Z naszego rynku wycofuje się powoli Piotr i Paweł. W ubiegłym roku zniknął sklep zlokalizowany przy ulicy Walczaka (obecnie są tam Delikatesy Centrum). 1 stycznia zlikwidowano też market w galerii Manhattan. Sklep tej sieci znajdziemy już tylko w Nova Park. Czy jednak sieć utrzyma ten sklep mając kilkadziesiąt metrów dalej ogromną konkurencję w postaci Biedronki?

Portugalska sieć jest bowiem niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Do zakupów przyznało się aż 85 proc. badanych dorosłych Polaków. Na drugim miejscu znalazł się Lidl (52 proc.). Trzeci jest Kaufland (34 proc.), a następnie Tesco (20 proc.) Dalej jest Żabka (19 proc.), Netto (17 proc.) oraz Intermarche (16 proc.).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości