Wiadomości

Zabili łopatą i zakopali. Zabójcy skazani na 25 lat więzienia [film]

9 stycznia 2019, 13:56
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa Marka R. z Deszczna, który został zabity łopatą i zakopany. Sędzia uznał za winnego Dawida S. i jego kolegę Kamila E. i wymierzył mężczyznom karę 25 lat więzienia za zabicie 42-latka.

W październiku w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszył proces głośnego zabójstwa, które zostało odkryte po 5 latach w Deszcznie. Chodzi o zabójstwo 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą i zakopany na podwórku. Na ławie oskarżonych zasiadły cztery osoby - konkubina mężczyzny Iwona S., która usłyszała zarzut pobicia oraz podżegania do zabójstwa. A także jej syn Dawid S. i kolega Kamil E., którzy usłyszeli zarzut pobicia oraz zabójstwa 42-latka. Natomiast znajomy mężczyzn - Marcin M. odpowie tylko za pobicie 42-latka.

Prokurator Maria Jarocka żądała po 25 lat więzienia dla Dawida S. i Kamila E. za zabójstwo Marka R. Natomiast dla Iwony S., która podżegała do zabójstwa żądała 15 lat więzienia. W akcie oskarżenia możemy przeczytać, że Dawid S., Kamil E. I Marcin M. wzięli udział w pobiciu Marka R. Mężczyźni zadawali uderzenia pięściami i bili go po całym ciele. Następnie działając w zamiarze bezpośrednim, Kamil E. w towarzystwie Dawida S. zadał kilka ciosów łopatą w okolice krtani Marka. Natomiast Iwona S. chcąc, aby Kamil E. i Marcin M. wzięli udział w pobiciu Marka, obiecywała im za to pieniądze. Iwona S. podczas spożywania alkoholu w Deszcznie miała mówić do mężczyzn "zabijcie go, wykończcie go".

Natomiast obrońcy żądali dla Iwony S. uniewinnienia, dla Dawida S. sprawiedliwego wyroku w przypadku zabójstwa, a w przypadku pobicia ze skutkiem śmiertelnym 1 roku więzienia, dla Kamila E. uniewinnienia i dla Marcina M. kary w charakterze wolnościowym.

Wyrok w sprawie zabójstwa zapadł środę 9 stycznia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie. Sędzia Rafał Kraciuk uznał za winnego Dawida S. i wymierzył mu łączną karę 25 lat więzienia, uznał za winnego Kamila E. i wymierzył karę łączną 25 lat więzienia, uznał za winną Iwonę S. i wymierzył karę łączną 12 lat więzienia. Również uznał za winnego Marcina M. i wymierzył łączną karę 1 roku więzienia. Zaliczył także na poczet kary okres tymczasowego aresztowania od stycznia 2017 roku do stycznia 2019 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości