Spór o nisze z happy endem

2 października 2018, 14:26, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa podpisały porozumienie z PKP PLK w sprawie zagospodarowania nisz na nadwarciańskich bulwarach. Chociaż nisze pozostają własnością PKP PLK, to miasto będzie miało realny wpływ na ich zagospodarowanie.

PKP PLK zobowiązuje się, w celu utrzymania dotychczasowego charakteru i funkcji bulwaru, do wynajmowania lokali położonych przy Bulwarze Wschodnim wyłącznie do działalności gastronomicznej – brzmi treść porozumienia pomiędzy władzami Gorzowa, a PKP PLK które zostało podpisane we wtorek 2 października w Gorzowie.

- Porozumienie jest efektem trudnych i długich negocjacji prowadzonych z PKP PLK. Cieszę się, że uzgodniliśmy nasze stanowiska przed zakończeniem remontu estakady – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Oprócz tego, PKP PLK zadeklarowały, że za każdym razem będą uzgadniały z miastem zmianę funkcji wynajmowanych lokali. Dzięki czemu, władze Gorzowa będą miały wpływ na to, na jaki cel będą wynajmowane nisze.

Ponadto miasto zobowiązało się do umożliwienia wjazdu na bulwar dla pojazdów zaopatrzenia (w wyznaczonych godzinach) oraz do konserwacji i napraw na terenie bulwaru.

Obecni najemcy wrócą do swoich lokali po zakończeniu remontu estakady kolejowej, który ma zakończyć się w grudniu 2018 roku.

- Dotychczasowi najemcy na czas modernizacji estakady mają zawieszone umowy i będą mogli rozpoczynać działalność zaraz po tym, jak nisze po odnowieniu będą gotowe do zagospodarowania. Jeśli w niszach będą nowi najemcy, to ich działalność będzie musiała odpowiadać charakterowi otoczenia i na pewno będzie zgodna z oczekiwaniami mieszkańców i władz miasta – komentuje Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy PKP PLK.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości