Zamknięty przejazd z Walczaka na Dowgielewiczowej

19 marca 2018, 16:03, red
fot. archiwum
Wykonawca przebudowy torowiska przy ul. Walczaka w Gorzowie przystąpił do kolejnego etapu prac. Tym razem chodzi o przejazd tramwajowy w ul. Dowgielewiczowej. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami.

W poniedziałek 19 marca firma ZUE S.A z Krakowa, wykonawca torowiska wzdłuż ulicy Walczaka rozpoczął kolejny etap inwestycji, który obejmuje prace na przejeździe tramwajowym przez jezdnię ulicy Dowgielewiczowej. W związku z tym konieczne było zamknięcie przejazdu łączącego ul. Dowgielewiczowej z ul. Walczaka.

Dojazd do ulic Korcza, Kućki i Dowgielewiczowej jest możliwy tylko od ulicy Górczyńskiej.

Ze względu na zamknięcie przejazdu z ul. Dowgielewiczowej w ul. Walczaka wprowadzono objazdy:

- z ul. Walczaka do ul. Dowgielewiczowej, Korcza i Kućki – w lewo przez rondo Gdańskie, a następnie przez nawrotkę na rondzie Niepodległości do ul. Kućki,

- z ul. Dowgielewiczowej, Korcza i Kućki do ul. Walczaka – z ul. Kućki w prawo w ul. Górczyńską, a następnie na rondzie Gdańskim w prawo do ul. Walczaka.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę odcinka od stacji paliw Shell do ronda Gdańskiego. W ramach prac zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Walczaka i ul. Dowgielewiczowej, przebudowane torowisko, wybudowane zostaną nowe perony tramwajowe i chodniki. Według specyfikacji prace przy przebudowie torowiska powinny zakończyć się do 28 grudnia 2018 roku. Jednak według deklaracji, firma ZUE zrealizuje inwestycję do 28 października. Koszt inwestycji to 14 mln zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości