Zielona Góra nie dała pieniędzy na katedrę

26 września 2017, 16:19, red
30 tysięcy złotych chcieli przekazać zielonogórscy radni na odbudowę gorzowskiej katedry. Ostatecznie uchwała została wycofana z porządku obrad po gorącej dyskusji, jaka rozgorzała na sali sesyjnej.

- Zaczęło się od dyskusji dotyczącej błędów formalnych uchwały o przekazaniu pieniędzy na remont gorzowskiej katedry, a z tego wywiązała się wymiana zdań pomiędzy zielonogórskimi, dotycząca obu lubuskich stolic.

- Katedra otrzymała olbrzymie środki na renowację wcześniej ze środków unijnych i nie wiem, czy jest potrzeba wydawania pieniędzy na miasto, które bardzo kocham, ale które jestem przekonany, w drugą stronę nigdy by się na taki gest nie zdobyło – mówił podczas sesji radny Andrzej Brachmański. Inny radny twierdził, że w tym przypadku nie chodzi o kwotę dotacji, bo miasto byłoby stać, przekazać nawet 500 tysięcy, tylko o symbolikę - Chodzi o gest. Jeżeli chcecie nie państwo tego zrobić, to nie. Nikt nie będzie za to umierał. Mam nadzieję, odpukać, że Gorzów zachowałby się podobnie – tłumaczył Jacek Budziński.

Zdziwiona tak zażartą dyskusją na sali była z kolei radna Eleonora Szymkowiak – Powinniśmy być ponad podziałami. Powinniśmy wyrazić swoją aprobatę lub dezaprobatę w głosowaniu. Dla mnie to jest bardzo przykre. Jestem przekonana, że gdyby dotknęło nasze miasto, to Gorzów wyszedłby z twarzą. Na pewno by nam pomógł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości