Wiadomości

Oszuści w akcji - uważajmy!

30 maja 2017, 11:19, Marcin Kluwak
fot. KWP
Oszuści po raz kolejny próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. We wtorkowy poranek do kilku osób w Gorzowie zadzwoniły nieznane osoby, które próbowały wymusić przelanie wysokich kwot pieniędzy. Wszystko to za oddanie rzekomo zagubionych dokumentów.

Na szczęście tym razem oszustom nie udało się wyłudzić nawet złotówki. Apele policji i informacje w mediach przynoszą rezultaty. We wtorkowy poranek w kilku domach w Gorzowie rozdzwoniły się telefony. Osoba, która dzwoniła przedstawiała się jako policjant. Informowała, że w wyniku działań operacyjnych odnaleziono dużo podrobionych dokumentów i żeby nie stać się ofiarą przestępstwa, np. wyłudzenia kredytów istnieje możliwość ich odzyskania. Jedyne co trzeba zrobić to przelać wysoką kwotę pieniędzy na wskazane przez oszustów konto.

Na szczęście tym razem nikt nie dał się naciągnąć. Osoby, które odebrały taki telefon, natychmiast wykonały inny – na policję. - Wydział kryminalny KMP w Gorzowie prowadzi już intensywne śledztwo w tej sprawie – tłumaczy Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Jednocześnie policja apeluje do wszystkich, aby byli czujni i nie dali się oszukać. Zawszę taką informację można sprawdzić, chociażby dzwoniąc do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji pod bezpłatny numer 997.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości