Wiadomości

Zmiany na obwodnicy Gorzowa [zdjęcia]

28 maja 2017, 09:53, aw
fot. Anna Warchoł
Zgodnie z zapowiedziami na trasie S3 została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Kierowcy jadący obwodnicą nie wyprzedzą już na najbardziej niebezpiecznym odcinku, bo ustawione zostały separatory.

Na początku maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze zapowiadała w ciągu najbliższych tygodni zmiany w organizacji ruchu na trasie S3 koło Gorzowa. I właśnie te zmiany zostały wprowadzone pod koniec tego tygodnia.

Co zmieniło się na obwodnicy Gorzowa, która ciągle jest w rozbudowie? Przede wszystkim ustawiono separatory, czyli słupki odgradzające od siebie pasy jezdni. O takie odseparowanie kierunków ruchu wnioskowali policjanci, po ostatnim tragicznym wypadku na S3 w którym zginęły dwie osoby. Separatory mają przede wszystkim uniemożliwić kierowcom wyprzedzanie i zostały ustawione od węzła Gorzów Północ (Małyszyn) do mostu na Warcie.

Kolejną zmianą i na pewno zaskoczeniem dla kierowców było przeniesienie ruchu na nowo wybudowaną jezdnię na odcinku od węzła Gorzów Zachód (Wieprzyce). Z kolei stara nitka została zamknięta i tutaj wykonawca zajął się sfrezowaniem asfaltu. Wszystko po to, aby można było wykonać nowe oznaczenie poziome jezdni, które jest wtopione w asfalt, a nie malowane.

O tym, kiedy dokładnie zakończą się prace na trasie S3 powinniśmy dowiedzieć się w ciągu kilku najbliższych dni. W przypadku obwonicy Gorzowa, będzie prawdopodobnie tak jak w Międzyrzeczu – zanim inwestycja zostanie oficjalnie oddana do użytku, będzie zapewniona przejezdność nową nitką dla kierowców.

Pierwotnie druga nitka trasy S3 miała być gotowa do końca maja 2017. Pracami zajmuje się firma Dragados.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Nowa organizacja ruchu na S3

1/5 Nowa organizacja ruchu na S3

2/5 Nowa organizacja ruchu na S3

2/5 Nowa organizacja ruchu na S3

3/5 Nowa organizacja ruchu na S3

3/5 Nowa organizacja ruchu na S3

4/5 Nowa organizacja ruchu na S3

4/5 Nowa organizacja ruchu na S3

5/5 Nowa organizacja ruchu na S3

5/5 Nowa organizacja ruchu na S3

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości