• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Przystanek tramwajowy na Warszawskiej zostanie ponownie uruchomiony

18 czerwca 2024, 09:03, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Od soboty 22 czerwca zawieszony przystanek tramwajowy przy ul. Warszawskiej na wysokości Liceum Plastycznego zostanie ponownie uruchomiony. Co ciekawe przystanek funkcjonował tylko trzy dni, a był zawieszony przez pół roku ze względów bezpieczeństwa. Zostanie ponownie uruchomiony dzień po zakończeniu roku szkolnego.

Nowy przystanek tramwajowy przy ul. Warszawskiej przy Liceum Plastycznym został uruchomiony na początku stycznia 2024 roku i funkcjonował zaledwie trzy dni. Został zawieszony po tym, jak doszło tam do potrącenia 14-latki. Władze Gorzowa podjęły decyzję o zawieszeniu przystanku tramwajowego ze względu na bezpieczeństwo i przeprowadzeniu dodatkowych prac.

Zostało zamontowane nowe oznakowanie pionowe w postaci znaku D-15 i D-17 informującym o przystanku tramwajowym i autobusowym na fluorescencyjnym tle. Ponadto pojawiły się znaki ostrzegawcze, w tym znak "przystanek, ustąp pasażerom". Obecnie trwa przeprojektowanie świateł, które nie pozwolą na wjazd samochodów tuż za tramwajem. Światła na pasach będą wstrzymywały ruch, w momencie kiedy na przystanku zatrzyma się tramwaj.

Przystanek tramwajowy przy ul. Warszawskiej w Gorzowie zostanie ponownie uruchomiony

Jak się okazało, po 6 miesiącach od zawieszenia przystanku, miasto postanowiło ponownie go uruchomić. Co ciekawe, nastąpi to dzień tuż po zakończeniu roku szkolnego. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji, przystanek tramwajowy „Plac Staromiejski” przy Liceum Plastycznym zostanie uruchomiony od soboty 22 czerwca. Na przystanku będą zatrzymywały się linie tramwajowe nr 1, 3 i 4 oraz linia autobusowa 122.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości