• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Rolnicy zdecydowali w sprawie protestu. Zablokują na kilka dni granicę z Niemcami

13 marca 2024, 09:17, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja / gorzowianin.com
Przejście graniczne z Niemcami w Świecku zostanie ponownie zablokowane przez rolników. Tym razem całodobowa blokada autostrady A2 ma rozpocząć się w niedzielę 17 marca i potrwa do środy 20 marca. Kierowców czekają ogromne utrudnienia w ruchu.

Pierwsza całodobowa blokada autostrady A2 i przejścia granicznego w Świecku odbyła się w dniach 25-26 lutego. Chociaż protestujący zablokowali przejście graniczne jedynie na dobę, to kierowcy utknęli w ogromnych korkach. Zwłaszcza kierowcy osobówek, którzy pojechali objazdem przez Kostrzyn nad Odrą.

Natomiast na początku marca rolnicy zapowiadali kolejną blokadę autostrady aż do skutku. Jednak z decyzją w sprawie protestów na granicy z Niemcami wstrzymali się z uwagi na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem.

Rolnicy ponownie zablokują granicę z Niemcami. Całodobowy protest potrwa kilka dni

Ostatecznie okazało się, że rozmowa z premierem nie przekonała rolników i stąd też decyzja o całkowitym zablokowaniu granicy na kilka dni. Blokada autostrady A2 i przejścia granicznego w Świecku ma rozpocząć się o godz. 13 w niedzielę 17 marca i potrwać do godz. 22 w środę 20 marca.

- W poniedziałek 11 marca odbyło się spotkanie rolników podsumowujące sobotnie spotkanie z premierem w Warszawie oraz całe dotychczasowe działania rządu. Rolnicy są bardzo niezadowoleni, zawiedzeni i zdenerwowani brakiem konkretnych działań rządzących i nie mają już chęci ani wyboru, by czekać na kolejne spotkania i oświadczenia, z których nic nie wynika – informuje Roman Waszczyk, rzecznik prasowy protestujących rolników.

Rolnicy zapowiadają, że przez blokadę będą przepuszczane tylko służby, pracownicy medyczni oraz transporty ponadnormatywne.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości