• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Hotel, a tuż obok nowy blok powstanie w samym centrum Gorzowa

12 grudnia 2023, 11:09, Anna Kluwak
fot. archiwum
W samym centrum Gorzowa, na działce przy ul. Wybickiego rozpoczęła się budowa hotelu B&B. Natomiast po drugiej stronie działki od strony ul. Strzeleckiej powstanie blok. Firma Budnex Deweloper złożyła właśnie wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego.

W centrum Gorzowa ze świecą szukać wolnych i niezagospodarowanych jeszcze działek. Te, które stoją jeszcze puste, niebawem zostaną zabudowane. Tak jest w przypadku działki przy ul. Wybickiego, gdzie jeszcze do niedawna był parking. Pod koniec listopada 2023 roku teren został ogrodzony, ponieważ rusza tam budowa hotelu francuskiej sieci B&B.

Z kolei na działce od strony ul. Strzeleckiej zostanie wybudowany blok. Właścicielem terenu jest gorzowska firma Budnex Deweloper. Inwestor pierwsze pozwolenie na budowę złożył w kwietniu, został wówczas wezwany do uzupełnienia braków formalnych, ale ostatecznie wniosek pozostał bez rozpatrzenia.

Jednak deweloper nie rezygnuje z inwestycji i pod koniec listopada firma Budnex Deweloper złożyła ponownie wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową wraz z niezbędną infrastrukturą.

Nowy blok ma zostać wybudowany na działce o powierzchni 1180 m.kw przy ul. Strzeleckiej 6-7, która znajduje się w sąsiedztwie parku Wiosny Ludów (parku Róż), tuż obok rzeki Kłodawki. Póki co inwestor nie zdradza żadnych szczegółów na temat planowanej inwestycji w samym centrum Gorzowa. Wiadomo jedynie, że w parterze budynku będą mieściły się lokale usługowe. Jeżeli deweloper dostanie pozwolenie na budowę, można spodziewać się, że budowa ruszy w 2024 roku.

W przypadku budynku dawnej centrali rybnej, która znajduje się tuż obok, pierwotnie miał tam powstać hotel z restauracją, a później biura. Obecnie obiekt jest wystawiony na sprzedaż.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości