• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tym żył Gorzów w piątek 8 września. Przegląd najciekawszych wydarzeń z miasta

9 września 2023, 08:54, Marcin Kluwak
Podsumowujemy wydarzenia w Gorzowie i okolicach. Codziennie o poranku przygotowujemy dla Was zestawienie wydarzeń z poprzedniego dnia. Przeglądamy gazety, portale internetowe i słuchamy radia. Najważniejsze wydarzenia z Gorzowa z piątku 8 września w telegraficznym skrócie.

PSZOKi w budowie

W styczniu przyszłego roku powinniśmy móc już korzystać z powstających Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów - informuje Radio Gorzów. Dwa PSZOKi powstają w Gorzowie, a pięć w gminach należących do Związku MG6. Łączna wartość projektu to ponad 11 mln zł, z czego około 60% to dofinansowanie z lubuskiego programu oeracyjnego - czytamy na stronach internetowych rozgłośni.

Nowe marki wchodzą do Gorzowa

W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy w Gorzowie otworzą się sklepy, których w naszym mieście jeszcze nie było. Jakie marki wchodzą do Gorzowa? Będzie to Decathlon, Jula, Woolworth, HalfPrice, Selgros czy hipermarket Carrefour.

Płatny parking przy poczcie na Jagiellończyka

W pierwszym tygodniu września na parkingu przed pocztą przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie stanął parkomat. Godzina postoju kosztuje 3 zł - informuje portal Nasze Miasto. Klienci poczty parkują jednak za darmo. Kto przyjedzie samochodem do placówki pocztowej przy ul. Jagiellończyka, bezpłatny bilet może pobrać w holu poczty, który znajduje się po lewej stronie od wejścia. Bilet ważny jest 60 minut - informuje portal Nasze Miasto.

Po pijaku i z zakazem wsiadł za kierownicę volkswagena

W Bogdańcu koło Gorzowa policyjny patrol zatrzymał do kontroli volkswagena caddy. Okazało się, że 52-latek kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu, do tego ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany listem gończym. Mężczyzna najbliższe 5 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

16 września dostaniesz książkę za worek śmieci

W ramach projektu ,,Książka za worek śmieci” uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania zarejestrowani otrzymują książki. 16 września akcja „Książka za worek śmieci” organizowana jest we wszystkich województwach Polski. Po raz kolejny odbędzie się też w Gorzowie. W ubiegłym roku 40 ochotników zebrało tu sto worków śmieci i 50 opon - informuje portal EchoGorzowa.

Ciepła w naszych domach z odnawialnych źródeł energii

Na pewno za 30 a może nawet już 20 lat ciepło dostarczane do mieszkańców Gorzowa będzie pochodziło wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Dzisiaj to być może brzmi jak marzenie, ale władze gorzowskiej elektrociepłowni mają właśnie taki plan - informuje TVP3 Gorzów. Przy okazji Dnia Energetyka, władze gorzowskiej elektrociepłowni podziękowały swoim pracownikom - informuje regionalna telewizja.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości