• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Działo się w Gorzowie we wtorek. Przegląd najważniejszych wydarzeń

30 sierpnia 2023, 07:33, Marcin Kluwak
Przygotowaliśmy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście we wtorek 29 sierpnia? Krótko i na temat.

Projektantka mody zatrzymuje pijaka za kierownicą

Gorzowska projektantka mody Natalia Ślizowska kilka dni temu na drodze w Lipkach Wielkich zauważyła podejrzanie jadące auto. Kierowca zaparkował samochód przed sklepem i wszedł do niego, by kupić alkohol. Plany przerwała mu pani Natalia, która wraz z mężem zabrała kluczyki i uniemożliwiła dalszą jazdę - informuje na swoich stronach internetowych gorzowska Gazeta Wyborcza. - Obywatelska postawa jest godna pochwały - chwalił na internetowych stronach gazety Grzegorz Jaroszewicz.

Nowe szynobusy dla Lubuskiego?

Jest ogromna szans na poprawę warunków podróżowania na północy lubuskiego. Organizator przewozów - Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił przetarg na zakup dwóch nowoczesnych, hybrydowych pojazdów. Będą one mogły kursować na liniach niezelektryfikowanych, a w razie potrzeby, także i tych, które prąd nad torami mają. Jest więc nadzieja, że pojawią się na obleganej linii Kostrzyn - Gorzów - Krzyż - Poznań. Czy będą to składy FPS Cegielski? Zobaczymy. Więcej informacji: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22134-tak-beda-wygladac-nowe-szynobusy-dla-lubuskiego-jest-duza-szansa.html

Remont przy Sikorskiego: Efekty prac nie zachwycają

Radio Gorzów i słuchacze rozgłośni reagują na kolejną fuszerkę przy Sikorskiego: Płyty chodnikowe nadal się ruszają, a ich rozstawienie i docięcie pozostawia wiele do życzenia - czytamy na internetowych stronach rozgłośni. Gorzowski magistrat, ustami rzecznika tłumaczy na szybko: jakość wykonanej pracy zostanie oceniona po zgłoszeniu zakończenia robót przez wykonawcę. 

Oskar Paluch powalczy o tytuł IMPJ

W środę w Lublinie odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Wystąpi w nich zawodnik gorzowskiej Stali - Oskar Paluch. Przed zawodami z naszym juniorem rozmawiał Ryszard Rachlewicz z Radia Zachód.- Dobrze, że nie jestem faworytem, bo jak jest się faworytem, to jest zawsze duża presja, niepotrzebny stres. Ja podchodzę do tego na spokojnie, będę chciał pojeździć po medale i pojeździć fajne wyścigi - mówił na radiowej antenie Oskar Paluch. Trzymamy kciuki za Palucha - juniora!

Kolejna Biedronka gotowa. Tym razem przy Koniawskiej

Budynek dyskontu jest już gotowy. Chodzi o kolejną Biedronkę w mieście, która zlokalizowana jest tuż za kanałem Ulgi, przy skrzyżowaniu Kasprzaka z Koniawską.  W ciągu najbliższych dni powinno rozpocząć się towarowanie obiektu, a sam sklep zostanie z pewnością otwarty we wrześniu - informuje na swoich łamach portal Gorzow News. Trwają prace przy budowie stacji benzynowej. Nie ruszyły natomiast prace przy budowie restauracji. Budynek ten usytuowany będzie za stacją benzynową najbliżej skrzyżowania ul. Kasprzaka z Trasą Nadwarciańską - czytamy na portalu. W okolicy buduje się jeszcze jeden dyskont popularnej sieci - tuż przy McDonaldzie na Kasprzaka. Tam jednak prace posuwają bardzo powoli. 

Aldi przy Warszawskiej. Kiedy ruszy budowa?

Na działce przy ul. Warszawskiej w Gorzowie miał zostać wybudowany sklep Aldi i szwedzka restauracja Max Burgers. Inwestycja miała być gotowa jesienią 2023 roku, ale nic z tego nie wyszło, bo budowa nawet nie ruszyła. W międzyczasie z inwestycji wycofała się sieć Max Burgers. Sprawdziliśmy, jakie plany ma inwestor i co dalej z budową Aldi: https://gorzowianin.com/wiadomosc/22133-gorzow-mialo-tutaj-powstac-aldi-co-dalej-z-dzialka-na-warszawskiej.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości