• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wyścig smoczych łodzi w Gorzowie. To dopiero będzie rywalizacja!

22 sierpnia 2023, 17:50, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Smocze łodzie opanują rzekę Wartę w Gorzowie. Niecodzienny wyścig odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia. W imprezie mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób.

Wyścig smoczych łodzi ponownie wraca na rzekę Wartę. Klub Sportowy „Admira” zaprasza do udziału w imprezie i kibicowania w niedzielę 27 sierpnia. W zawodach biorą udział nie tylko mieszkańcy Gorzowa, w tym gorzowskie kluby sportowe - Admira, AZS AWF Gorzów i G'Power, ale również osoby spoza naszego regionu m.in. z Wałcza.

W niedzielny poranek o godz. 10 nastąpi otwarcie biura zawodów na przystani Klubu Sportowego „Admira” przy ul. Wał Okrężny 32. Organizatorzy sprawdzą listę zgłoszonych osad, oraz odbędzie się odprawa kapitanów załóg. Z kolei o godz. 11 wystartują pierwsze smocze łodzie.

Zawody odbędą się w trzech kategoriach - dzieci, fan oraz sport. Wyścig smoczych łodzi we wszystkich kategoriach odbędzie się na dystansie 200 metrów. Każda drużyna musi składać się z 8 osób wiosłujących i bębniarza, który będzie nadawał tempo wiosłowania. W regatach mogą brać udział dzieci od 10 roku życia za zgodą opiekunów. Impreza potrwa do godz. 17.30. Wówczas odbędzie się dekoracja i oficjalne zakończenie regat.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości