• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Dzieje się wokół Gorzowa. Piknik Lotniczy, a na scenie Skolim i Stachursky

18 sierpnia 2023, 12:30, Marcin Kluwak
fot. Agroturlot
Fani lotnictwa powinni wybrać się w ten weekend do Trzebicza Nowego koło Drezdenka. Odbywa się tam jubileuszowy 30. Piknik Lotniczy, podczas którego można podziwiać nie tylko podniebne akrobacje, ale również samoloty z bliska. Wieczorem na scenie wystąpi natomiast Skolim oraz Stachursky.

W ramach naszego cyklu "Dzieje się wokół Gorzowa" informujemy naszych czytelników o koncertach i ciekawych wydarzeniach, które odbywają się nie tylko w powiecie gorzowskim, ale również w sąsiednich powiatach.

Piknik Lotniczy w Trzebiczu Nowym. Skolim i Stachursky wystąpi na Pikniku Lotniczym w Trzebiczu Nowym

W dniach 18-19 sierpnia Trzebiczu Nowym koło Drezdenka odbędzie się jubileuszowy 30. Piknik Lotniczy. Co roku w imprezie bierze udział kilkadziesiąt maszyn z Polski i Europy. Jak podkreśla organizator imprezy i właściciel lotniska Ryszard Chwalisz - jest to drugi największy zlot w Polsce, zaraz po Radomiu.

W trakcie pikniku lotniczego odbędą się konkurencje podczas których będzie sprawdzana m.in. koncentracja pilotów czy też umiejętność lądowania na wyłączonym silniku. Jednak najważniejsze w imprezie jest to, aby pokazać ludziom samoloty z bliska, zarówno te nowsze, jak i starsze maszyny.

Piknik Lotniczy nie może się obejść również bez koncertów. Podczas tegorocznej edycji imprezy na scenie wystąpi Skolim, Nowator i Stachursky.

Program Pikniku Lotniczego w Trzebiczu Nowym

Piątek 18 sierpnia

godz. 15 - Otwarcie placu zabaw, wesołego miasteczka i stoisk handlowych

godz. 17 - Uwe Zimmermann, pokazy akrobacji lotniczych i loty widokowe

godz. 18 - Otwarcie zawodów, loty widokowe - helikoptery, samoloty i motolotnie

godz. 18.30 - Konkurs karaoke

godz. 20 - Występ lokalnych artystów

godz. 21 - Występ gwiazdy wieczoru Woners i Skolim

godz. 22.30 – Dyskoteka

Sobota 19 sierpnia

godz. 9.30-18 - konkursy lotnicze, Uwe Zimmermann, pokazy akrobacji lotniczych i loty widokowe

godz. 14 - Msza św. polowa, obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Macierzanka z Gościmia, prezentacja lokalnych zespołów artystycznych, turniej wsi, występ zespołu Wióry Lecą, duet AH Wierzbina

godz. 19 - Koncert Nowatora

godz. 21 - Koncert Stachurskiego

godz. 22.30 - Pokaz sztucznych ogni

godz. 23 - Dyskoteka

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości