• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki w stronę morza

12 sierpnia 2023, 09:05, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W sobotni poranek na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Skwierzyną a Gorzowem doszło do czterech zdarzeń drogowych, przez co na pasie w kierunku morza utworzył się ogromny korek. Kierowcy jadący nad Bałtyk utknęli w korku sięgającym ponad 18 km.

Piękna pogoda sprawia, że wiele osób postanowiło wybrać się nad Bałtyk. Sobotni poranek to początek szczytu komunikacyjnego w drodze nad morze, dlatego na drodze ekspresowej S3 jest bardzo duże natężenie ruchu.

W sobotni poranek przed godz. 8 rano na 99 km drogi ekspresowej S3 na pasie ze Skwierzyny w kierunku Gorzowa, na wysokości Deszczna doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Pojazdy początkowo blokowały jezdnię, przez co na drodze ekspresowej S3 utworzył się ogromny korek, który o godz. 8.20 miał już 10 km długości. Na szczęście na ekspresówce pojawiła się służba zabezpieczająca, a rozbite auta zjechały na pas awaryjny i zostały otoczone pachołkami. Uczestnicy zdarzenia czekają na przyjazd policji.

Natomiast o godz. 8.17 doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem na 106 km drogi ekspresowej S3 na pasie w kierunku Gorzowa, na wysokości Trzebiszewa doszło do zderzenia czterech samochodów. Jeden pas jest zablokowany.

Na godz. 9 rano korek w stronę Gorzowa ma już 18 km długości i zaczyna się w okolicach węzła Skwierzyna Południe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Według map google, pokonanie 18-kilomerowego odcinka to 1h 37 min. Dlatego kierowcy jadący w kierunku Gorzowa powinni kierować się na tzw. "starą trójkę".

 

AKTUALIZACJA

godz. 9.15 - Do kolejnego zdarzenia doszło jeszcze na 110 km – tam zderzyły się dwa pojazdy oraz 113 km drogi – gdzie doszło do zderzenia pięciu samochodów. Tym samym w czterech wypadkach uczestniczyło łącznie 13 pojazdów.

godz. 9.21 - Obecnie utrudnienia zaczynają się na wysokości Trzebiszewa. Korek zmniejszył się do około 10 km.

godz. 9.43 - W wypadku na 113 km S3 na wysokości miejscowości Katarzynki pomiędzy węzłami Skwierzyna Zachód i Skwierzyna Południe doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Kierowcy jadący w stronę Gorzowa zjeżdżają na „starą trójkę” na węźle Skwierzyna Południe.

godz. 9.52 - Obecnie korek na drodze ekspresowej S3 ma blisko 11 km długości. 

godz. 10.16 - Korek w stronę Gorzowa ma już 13 km długości i zaczyna się na wysokości MOP Popowo Wschód

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

1/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

2/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

2/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

3/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

3/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

4/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

4/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

5/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

5/5 Seria wypadków na S3 koło Gorzowa. Ogromne korki na ekspresówce

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości