• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Ogromny pożar pod Gorzowem. Paliły się baterie i akumulatory [zdjęcia]

8 lipca 2023, 08:10, Marcin Kluwak
W sobotni poranek w Stanowicach koło Gorzowa doszło do pożaru na terenie jednej z firm. Paliły się pojemniki z bateriami i akumulatorami. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej. Działania gaśnicze cały czas trwają.

W sobotę 8 lipca o godz. 4.37 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firmy zajmującej się recyklingiem baterii i akumulatorów. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 15 zastępów straży pożarnej, w tym dwie cysterny i podnośnik.

- Doszło do pożaru pojemników z bateriami i akumulatorami. Na zewnątrz znajdowało się około 20 beczek 200-litrowych z litem, natomiast w hali magazynowej około 8 beczek z litem. Pożar przedostawał się na halę. Na godz. 8 rano sytuacja jest opanowana, jednak cały czas trwają działania gaśnicze, trwa chłodzenie pojemników i dogaszanie – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Na miejscu pozostaje wciąż 7 zastępów straży pożarnej. Jest również grupa chemiczna, która ocenia zagrożenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości