• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nie będzie przenośnych toalet na Starym Rynku. MCK zabiera głos

6 lipca 2023, 08:23, Paulina Woźny
fot. Marcin Kluwak
Weekendowe wydarzenia w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów ściągają na Stary Rynek setki gorzowian, którzy chcą miło spędzić czas. Chociaż za nami kolejny weekend, to przenośne toalety nie pojawiły się w centrum miasta. Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie właśnie zabrało głos w tej sprawie.

Wracamy do sprawy braku przenośnych toalet na Starym Rynku w Gorzowie podczas wydarzeń w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów. Mieszkańcy skarżyli się, że z powodu braku toi toiów, wiele osób decyduje się na załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych pod murami kamienic, w bramach, pod drzwiami czy tuż przy śmietnikach.

W ubiegłym tygodniu zwróciliśmy się do Miejskiego Centrum Kultury prosząc, aby odnieśli się do sytuacji i zarzutów mieszkańców. Ponadto zapytaliśmy się wprost, czy jakiekolwiek toalety przenośne zostaną ustawione na Starym Rynku.

Niestety do weekendu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, a podczas weekendowych wydarzeń w centrum miasta próżno było szukać toi toiów. Dopiero po publikacji artykułu „Toalety na Starym Rynku w Gorzowie. To zbyt duże wyzwanie?”, otrzymaliśmy odpowiedź z MCK.

Nie będzie przenośnych toalet na Starym Rynku. MCK Gorzów zabiera głos

- Miejskie Centrum Kultury informuje, że podczas najbliższych wydarzeń artystycznych organizowanych na Starym Rynku nie przewidujemy postawienia toalet przenośnych typu toi toi – komentuje Katarzyna Turkiewicz, asystent dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.

Powód? Czas trwania koncertów to zaledwie 2-3 godziny, więc nie ma potrzeby ustawiania przenośnych toalet. - Miejsca odbywania się letnich koncertów otoczone jest przez ogródki letnie kawiarni, restauracji i mury Katedry, co nie stanowi dobrego tła do usytuowania toalety przenośnej. Tym bardziej biorąc pod uwagę krótki czas trwania koncertów. Istnieje możliwość skorzystania znajdującej się 200 metrów dalej toalety publicznej oraz z toalet znajdujących się w pobliskich kawiarniach – tłumaczy Turkiewicz.

Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z toalet w pobliskich restauracjach czy kawiarniach, musi się jednak liczyć się z kosztem, nawet około 10 zł za osobę. Natomiast w przypadku publicznej toalety na skwerze przy byłym Empiku, to jest często albo jest nieczynna albo okupowana przez osoby bezdomne. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości