• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Miały być wakacje w Paryżu. Mieszkanka Gorzowa straciła 12 tys. zł

13 czerwca 2023, 11:33
fot. archiwum
Mieszkanka Gorzowa chciała polecieć na wakacje do Paryża. Jednak oferta, którą kobieta znalazła na portalu okazała się fałszywa. Osoba podszywająca się pod zagraniczne biuro nieruchomości wyłudziła od gorzowianki blisko 2700 euro, czyli ponad 12 tys. zł.

Wakacje tuż, tuż. Dlatego też policjanci przypominają, żeby weryfikować oferty wakacyjnych noclegów oraz uważać na to komu i w jaki sposób mamy przelać pieniądze. Niestety ofiarą oszustki padła mieszkanka Gorzowa, która planowała urlop w Paryżu, stolicy Francji.

- Na znanym portalu oferującym apartamenty na wynajem mieszkanka Gorzowa znalazła mieszkanie z pięknymi widokami. Wszystko wyglądało wiarygodnie, więc postanowiła zapytać o rezerwację. Nawiązała kontakt z osobą podającą się za pracownika jednej z francuskich agencji nieruchomości. Wszystkie informacje, przesyłane dokumenty wyglądały na prawdziwe – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mieszkanka Gorzowa przelała łącznie blisko 2700 euro, czyli ponad 12 tys. zł, po czym dostała informację, że musi dokonać kolejnego przelewu z uwagi na problemy z transferem pieniędzy. To od razu wzbudziło podejrzenie gorzowianki, która chciała zrezygnować z tej rezerwacji i zażądała zwrotu pieniędzy.

- Oszustka namawiała jednak do przelania łącznie 4000 euro (17943,25 zł), by zwrócić całość, twierdząc, że takie są procedury. Gorzowianka pieniędzy więcej nie przelała, ale nie udało jej się odzyskać pieniędzy. Wraz ze znajomą ustaliły, że wskazana kobieta nie pracuje we francuskim biurze nieruchomości. Pracownicy tej firmy przekazali, że ktoś prawdopodobnie podszywa się pod nich – opowiada Jaroszewicz.

Dlatego też ważne jest, aby planując wakacje dokładnie analizować oferty. Sprawdzajmy wszystkie informacje, pytajmy znajomych. Przeglądając ogłoszenie zwracajmy uwagę na sposób kontaktu z wynajmującym, gwarancję zwrotu gotówki. Pamiętajmy, że oszuści mogą podszywać się pod istniejące firmy. Weryfikujmy adresy mailowe, z których dostajemy wiadomości o rezerwacji czy płatności. Mogą się one różnić jednym znakiem od adresu istniejącej firmy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości