• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Czytelnik: Parkowe ławki są całe w ptasich odchodach. Nie da się tam usiąść

27 kwietnia 2023, 12:00, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Jak bumerang wraca problem zanieczyszczonych ławek w parku Róż w Gorzowie. Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę, że na ławkach nie da się usiąść, bo są całe pokryte ptasimi odchodami.

Wiosna w pełni, więc wraca problem zanieczyszczonych ławek w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż w Gorzowie. - Ławki w parku Róż są tak zanieczyszczone przez ptasie odchody, że nie da się tam usiąść. Nie mówiąc już o tym, że strach nawet tam siedzieć, żeby nie dostać po głowie „śmierdzącą bombą” jakiegoś ptaka – napisał czytelnik pod numer telefonu 45 00 66 400.

Zresztą to nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę na brudne ławki w parku, chociaż te są myte systematycznie. - Obecnie spółka Inneko RCS, która od 1 kwietnia zajmuje się utrzymaniem czystości w parku. Nasi pracownicy myją ławki codziennie, więc nie wyglądają one tak, jak w latach ubiegłych - mówi Artur Pankowski, dyrektor Inneko RCS.

Jednak zdaniem naszego czytelnika czyszczenie ławek nie rozwiązuje problemu i jest to syzyfowa praca, ponieważ za chwilę i tak będą ponownie brudne od ptasich odchodów. - Może zainstalować nad nimi jakieś daszki? - ironizuje mieszkaniec Gorzowa.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji i czy da się uniknąć problemu zanieczyszczania ławek. Czekamy na odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości