• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Najlepsi sportowcy z całej Polski zjadą do Gorzowa

19 kwietnia 2023, 09:35
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Pod koniec lipca miasto Gorzów będzie organizatorem 99. PZLA Mistrzostw Polski. W mistrzostwach, które zostaną rozegrane na stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie weźmie udział ponad 500 zawodników. Będzie to najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w sezonie 2023.

Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie jest gotowy od końca czerwca 2022 roku. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w całym regionie. Stadion jest gorzowską perełką, która służy nie tylko lokalnym sportowcom, ale stanie się również areną ogólnopolskich zawodów.

W Gorzowie odbędą się 99. Mistrzostwa Polski w LA

Miasto Gorzów już za kilka miesięcy będzie miało okazję do wykazania się w roli gospodarza 99. PZLA Mistrzostw Polski. Będzie to pierwsza tego typu impreza, którą zorganizuje nasze miasto. Impreza zaplanowana jest w Gorzowie w dniach 27-29 lipca. W mistrzostwach Polski weźmie udział ponad 500 zawodników.

- Mistrzostwa Polski są najważniejszą imprezą w naszym kalendarzu. Żadne inne wydarzenie lekkoatletyczne nie gromadzi na starcie tylu polskich gwiazd. W Gorzowie pojawią się medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw Europy oraz świata. To wyjątkowa okazja, żeby w ciągu trzydniowych zawodów zobaczyć na żywo tylu świetnych zawodników. Jestem przekonany, że takiego zlotu gwiazd Gorzów jeszcze nie widział - podkreśla Henryk Olszewski, prezes PZLA.

Organizacja mistrzostw Polski w Gorzowie to będzie nie lada wyzwanie logistyczne dla władz miasta, jednak też powód do dumy. - Mistrzostwa to dla nas podwójna, jeśli nie potrójna okazja do radości. Przede wszystkim wspaniała inauguracja nowego, zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego, na który Gorzów czekał od wielu lat. W końcu to będzie święto kibiców lekkoatletyki, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców. Gorzów przez kilka dni będzie gościł największe gwiazdy sportu, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy i świata – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Na mistrzostwa do Gorzowa zjadą najlepsi sportowcy z całej Polski

Jedną z najciekawszych konkurencji w programie mistrzostw Polski jest od wielu lat bieg kobiet na dystansie 400 metrów. Jedną z jego uczestniczek będzie Natalia Kaczmarek, która karierę sportową zaczynała w Gorzowie.

– Dla mnie to będzie wyjątkowy start. Z Gorzowem byłam sportowo związana przez lata. Tak naprawdę tutaj zaczęła się całą moja kariera. Dziesięć lat temu, gdy zapisywałam się w poczet członków miejscowego klubu ALKS PWZS (obecnie ALKS AJP Gorzów Wielkopolski), nie mogłam przypuszczać, że kiedyś wystartuję tutaj w mistrzostwach Polski. Baza sportowa miasta przeszła niezwykłą metamorfozę, a bieżnia stadionu głównego jest naprawdę szybka - przyznaje Natalia Kaczmarek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości