• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Ruszyło koszenie traw w Gorzowie

17 kwietnia 2023, 08:43
fot. archiwum
W połowie kwietnia ruszyło koszenie traw na terenie Gorzowa. Na początek prace prowadzone są w pojedynczych, wytypowanych lokalizacjach. Natomiast przed majówką, kosiarki pojawią się wzdłuż głównych ulic oraz na skwerach czy placach zabaw.

Temat koszenia traw w Gorzowie zawsze wzbudza kontrowersje. Część mieszkańców popiera ograniczenie koszenia traw, które obowiązuje w mieście od 2021 roku. Jednak są też osoby, które wskazują, że trawa jest za rzadko koszona w rejonie skrzyżowań, co zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Ruszyło koszenie traw w Gorzowie. W tych miejscach zostanie skoszona trawa w Gorzowie

Chociaż mamy połowę kwietnia, to rozpoczęły się już pierwsze koszenia traw na terenie Gorzowa. Na początek odbywają się w pojedynczych, wytypowanych lokalizacjach.

- Koszenia na wybranych terenach prowadzone są po to, by w rozpoczynającym obecnie sezonie wegetacyjnym wzrost traw był równy, co poprawi walory estetyczne tych miejsc. Te tereny to m.in. skwer przy Łaźni, skwer przy Szkole Podstawowej nr 17, czy skwer Wydarzeń Gorzowskich 31 Sierpnia '82 roku – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast w poniedziałek 17 kwietnia ruszają koszenia trawników, które są związane z przygotowaniami do weekendu majowego. Jeżeli pogoda na to pozwoli, to prace będą prowadzone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych oraz w sąsiedztwie ulic. Kosiarki pojawią się również na skwerach, w rejonie tras pieszo-rowerowych oraz na placach zabaw.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości