• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Kradł co popadnie. Łupem padły nawet storczyki [film]

14 kwietnia 2023, 12:04
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa zatrzymali 22-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za włamania do stoisk handlowych przy ul. Targowej. Mężczyzna wynosił ze środka, co tylko się da, artykuły spożywcze, kwiaty doniczkowe, kasę fiskalną oraz pieniądze. 22-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat.

Na przełomie marca i kwietnia doszło do dwóch włamań do stoisk handlowych przy ul. Targowej w Gorzowie. Wówczas skradziono kasę fiskalną i pieniądze. Z kolei w poniedziałek 10 kwietnia doszło do dwukrotnego włamania do tej samej kwiaciarni. Najpierw złodziej ukradł kasetkę z pieniędzmi, a po kilkunastu godzinach wrócił i spakował do torby storczyki warte kilkaset złotych. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Policjanci z Gorzowa przyjęli zawiadomienie dotyczące włamań do kwiaciarni podczas świąt oraz do jeszcze jednego stoiska handlowego przy ul. Targowej. Tam złodziej ukradł pieniądze i artykuły spożywcze.

- Nad sprawami pracowali kryminalni II komisariatu policji. Śledczy mieli swój typ co do podejrzanego. W prowadzonych sprawach istotny był każdy detal, który doprowadziłby do przedstawienia zarzutów. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego, w środę 12 kwietnia został zatrzymany podejrzany 22-latek. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać, ale został zatrzymany przez policjantów – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna pomimo swojego młodego wieku jest znany policjantom z innych zdarzeń kryminalnych. 22-latek usłyszał pięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, grozi mu do 10 lat więzienia. Śledczy będą jeszcze sprawdzać czy mężczyzna jest odpowiedzialne za inne, podobne zdarzenia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości