Wiadomości

Policyjny pościg za pijanym kierowcą forda. Staranował radiowóz [film]

12 kwietnia 2023, 08:43
fot. tiktok.com/@maludziak0
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzili pościg za kierowcą forda. 19-latek, który siedział za kierownicą osobówki uciekał przed nieoznakowanym radiowozem „ścinając” zakręty i zjeżdżając na przeciwległy pas. Został zatrzymany, po tym jak uderzył w policyjny radiowóz. Okazało się, że 19-latek był pijany, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania.

W niedzielę 9 kwietnia przed godz. 21 policjanci ze strzeleckiej drogówki patrolowali w nieoznakowanym radiowozie ulice Strzelec Krajeńskich. W pewnym momencie zauważyli kierowcę forda, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci wiedzieli, że mężczyzna, który kieruje fordem nie ma uprawnień.

- Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali sygnał do zatrzymania. Kierowca forda jednak zaczął uciekać. Podczas ucieczki „ścinał” zakręty i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, powodując ogromne zagrożenie. Pościg zakończył się przy Alei Wolności, po tym jak kierowca forda staranował radiowóz – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Policjanci zablokowali forda, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jednak kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że za kierownicą siedział 19-latek, który był pod wpływem alkoholu, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

19-latek odpowie za ucieczkę przed policją oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości