• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Mieszkanki Gorzowa straciły 100 tys. zł. Policjanci zatrzymali oszustkę

4 kwietnia 2023, 09:23, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Dwie mieszkanki Gorzowa uwierzyły w historie oszustów i straciły w ten sposób blisko 100 tys. zł. Oszuści przekonali kobiety, że bliskie osoby są chore na koronawirusa i należy zapłacić za lek ratujący życie. Kryminalnym z Gorzowa udało się zatrzymać podejrzaną 34-latkę, która odebrała od kobiet pieniądze. Usłyszała dwa zarzuty oszustwa, odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W czwartek 30 marca po godz. 13 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o oszustwach do których doszło na terenie Gorzowa. W dwóch przypadkach przestępcy zapewniali kobiety, że bliskie im osoby są chore na koronawirusa i należy zapłacić za lek, który może uratować ich życie.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- Oszuści udawali lekarza, policjanta i bliskich swoich ofiar. Tak zmanipulowali dwie mieszkanki miasta, że te ostatecznie zdecydowały się przekazać swoje oszczędności. Pokrzywdzone straciły w ten sposób niemal 100 tysięcy złotych. Pieniądze odebrała od nich kobieta. Pokrzywdzone dopiero po jakimś czasie zorientowały się, że zostały oszukane, więc powiadomiły policję – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci kryminalni zebrali niezbędne informacje i rozpoczęli poszukiwania. W centrum miasta wytypowali kobietę, która mogła mieć związek ze sprawą. Kobieta zachowywała się nerwowo, a w czasie zatrzymania zaatakowała policjanta.

- Funkcjonariusze szybko ją obezwładnili. Okazało się, że to ona miała odbierać pieniądze. Część z nich udało się policjantom odzyskać. 34-latka została zatrzymana. Usłyszała dwa zarzuty oszustwa. Oprócz tego odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi jej do 8 lat więzienia – podkreśla Jaroszewicz.

Sąd, na wniosek prokuratora, aresztował kobietę na trzy miesiące. Policjanci sprawdzają czy kobieta ma coś wspólnego z innymi oszustwami, które miały miejsce na terenie Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości