• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Szarża kierowcy taksówki w Gorzowie [film]

14 marca 2023, 12:32, Marcin Kluwak
fot. czytelnik
Do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy renault, a jednocześnie taksówki na aplikację doszło w poniedziałek 13 marca przy ul. Matejki w Gorzowie. Nasz czytelnik był świadkiem, jak kierowca taksówki wyprzedza dwa auta na podwójnej linii ciągłej, przejściu dla pieszych i polu wyłączonym z ruchu. Ten manewr będzie go słono kosztować.

Na początku marca portal gorzowianin.com informował o wyczynach kierowcy chevroleta przy ul. Matejki na wysokości budynku nr 59, który zdecydował się na wyprzedzanie dwóch samochodów tuż przed przejściem dla pieszych, gdzie widoczność ograniczają drzewa. Zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialnie, bo nie miał szans na zauważenie tego czy na pasy nie wchodzi pieszych.

Teraz doszło do kolejnego nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy na tej samej ulicy, ale kilkaset metrów dalej. Film z tego zdarzenia otrzymaliśmy od naszego czytelnika na skrzynkę redakcja@gorzowianin.com.

Wszystko działo się w poniedziałek 13 marca po godz. 9 rano przy ul. Matejki w rejonie Kauflandu. Nasz czytelnik jechał ul. Matejki w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich, przed nim poruszało się jeszcze jedno auto. W pewnym momencie, nasz czytelnik i auto jadące przed nim zostało wyprzedzone przez kierowcę renault (taksówki na aplikację).

Kierowca taksówki w kilka sekund popełnił aż trzy wykroczenia. Na nagraniu widać jak kierowca nie dość, że wyprzedza na podwójnej ciągłej, to jeszcze na przejściu dla pieszych, a do tego przejeżdża po pasie wyłączonym z ruchu.

Nagranie zostało przekazane na policję, więc kierowca będzie musiał liczyć się z konsekwencjami. Kierujący renault może zostać ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi lub funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości