• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przebudowa Hawelańskiej. Czy tym razem uda się wybrać wykonawcę?

20 lutego 2023, 14:52, mk
Miejska Spółka odpowiedzialna za inwestycje po raz kolejny podchodzi do przetargu na przebudowę deptaka przy Hawelańskiej w Gorzowie. Poprzedni został unieważniony, ponieważ wybrany wykonawca miał problemy z dopięciem formalności prawnych.

Remont ulicy Hawelańskiej. Co zostanie zrobione?

Planowane prace będą polegały na wymianie nawierzchni, likwidacji barier architektonicznych, nasadzeniu nowych drzew, a także umiejscowieniu elementów małej architektury, takiej jak ławki, stojaki rowerowe. W projekcie ujęto również przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego, odwodnienie terenu oraz wykonanie zjazdów. Nowa nawierzchnia kolorystycznie będzie nawiązywać do ul. Sikorskiego.

Deptak będzie też na Wełnianym Rynku

Wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego) i będzie miała kolor grafitowy, natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych, bez wydzielania jej kolorystycznie i wysokościowo. Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku.

Prace przy budowie deptaka zostaną podzielone na dwa etapy

Zakres nr 1 – ul. Hawelańska od Sikorskiego do Wełnianego Rynku 

Prace realizowane będą etapami tak, by przez cały okres inwestycji zachować ruch pieszych na deptaku, w tym dojście do budynków mieszkalnych i lokali usługowych.

Zakres nr 2 – ul. Wełniany Rynek od ul. Sikorskiego do ul. Hawelańskiej (przy Studni Czarownic). 

Zakres prac wymagać będzie zamknięcia, dla ruchu kołowego ulicy Wełniany Rynek na przebudowywanym odcinku. Zachowany zostanie natomiast ruch pieszych – dlatego chodniki realizowane będą w podetapach. Na odcinku ul. Hawelańskiej od Jagiełły do Studni Czarownic wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, w celu zapewnienia np. dojazdu dla zaopatrzenia czy mieszkańców do deptaka na Hawelańskiej, czy Wełnianym Rynku. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości