Wiadomości

Orkan Otto w Gorzowie. Strażacy wyjeżdżają do połamanych drzew

17 lutego 2023, 20:35, red
fot. czytelnik
W piątkowy wieczór nad Gorzów nadciągnął orkan Otto, któremu towarzyszy silny wiatr osiągający 35-50 km/h, a w porywach nawet 100 km/h. Straż pożarna wyjeżdża do pierwszych zdarzeń związanych z silnym wiatrem.

Nad Polskę nadciąga aktywny front atmosferyczny, a wraz z nim wichura o mocy orkanu, który otrzymał nazwę "Otto" – pierwotnie cyklon Ulf. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i województwa lubuskiego. Alert drugiego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 18 w piątek 17 lutego do godz. 9 rano w sobotę 18 lutego. Według prognoz wichura o mocy orkanu ma osiągać średnią prędkość od 35 do 50 km/h, natomiast w porywach może wiać do 100 km/h.

Gorzowscy strażacy do pierwszego zdarzenia związanego z silnym wiatrem wyjechali o godz. 19.46. Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o dwóch powalonych drzewach na wysokości szpitala przy ul. Walczaka. Jedno drzewo poleciało na jezdnię, przez co utrudniało przejazd, drugie spadło w stronę parku. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

Natomiast o godz. 19.53 strażacy wyjeżdżali do powalonego drzewa przy ul. Mironickiej w Kłodawie. Drzewo spadło na linię telekomunikacyjną i częściowo wystawało na chodnik i jezdnię. Tutaj również został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

Według najnowszego komunikatu IMGW, najsilniejsze porywy wiatru wystąpią pomiędzy godz. 22 w piątek, a godz. 4 rano w sobotę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości