• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Kocia kawiarnia w Gorzowie już otwarta! Kitku Cafe przyciągnęło gorzowian [film i zdjęcia]

10 lutego 2023, 10:45, mk
W piątek 10 lutego odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w Gorzowie kociej kawiarni. Kitku Cafe to nie tylko miejsce, gdzie wypijemy kawę i zjemy dobre ciasto w towarzystwie kotów, ale również pełni rolę domu tymczasowego dla mruczków, które można adoptować.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W ostatnich latach jest prawdziwy boom na kocie kawiarnie, czyli miejsce gdzie można zrelaksować się przy kawie i deserze w towarzystwie mruczących przyjaciół. A także w niektórych przypadkach zaadoptować futrzanego mruczka. Takie lokale możemy znaleźć m.in. w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Warszawie czy Suwałkach. Teraz również Gorzów ma takie miejsce.

Otwarcie Kitku Cafe w Gorzowie. To pierwsza kocia kawiarnia w Gorzowie

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

W piątek 10 lutego punktualnie o godz. 10 zostały otwarte drzwi pierwszej w Gorzowie kociej kawiarni. Tuż przed otwarciem, do lokalu ustawiła się kolejka kilkunastu osób. Natomiast już po kilku minutach był komplet klientów tak, że właściciel musieli stać w drzwiach i informować, że więcej osób nie mogą wpuścić do środka.

- Brakowało takiego miejsca w Gorzowie. Super pomysł, będziemy tutaj przychodzić z mężem – mówi jedna z mieszkanek Gorzowa, która przyszła na otwarcie. - Świetna sprawa, te koty są super. Fajnie zjeść dobre ciasto w towarzystwie kotów – przyznała z kolei kolejna gorzowianka.

- Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że tylu klientów przyszło na otwarcie, spodziewaliśmy się tego. Jednak jest to bardzo miłe. Odrobiliśmy lekcję, bo odwiedziliśmy 20 kocich kawiarni w całej Polsce, tak aby naszą przygotować jak najlepiej. Rozmawialiśmy z właścicielami kocich kawiarni i powiedzieli nam na co powinniśmy zwrócić uwagę i czego powinniśmy się spodziewać podczas otwarcia - opowiadają Bartek i Alfred, właściciele Kitku Cafe w Gorzowie.

Przyjdź na kawę do Kitku Cafe w Gorzowie i zaadoptuj kota

Wszystkie koty, które przebywają w kawiarni szukają domu na stałe. Kitku Cafe jest dla nich domem tymczasowym. - Na chwilę obecną mamy w kawiarni 8 kotów, które są do adopcji. Jeżeli ktoś będzie jest zainteresowany i przyjdzie do nas kilka razy, zauważymy że faktycznie chce adoptować kota, wówczas podpiszemy umowę adopcyjną. Nasza kawiarnia jest domem tymczasowym dla kociaków. Jesteśmy za tym, żeby najpierw poznać kota i dopasować do nas – komentuje Bartek, właściciel Kitku Cafe.

Ograniczenia wiekowe w Kitku Cafe w Gorzowie. Od ilu lat jest wstęp do kociej kawiarni w Gorzowie?

Najważniejszą decyzją jaką podjęli właściciel jest wprowadzenie ograniczeń wiekowych. W większość dni wstęp do kociej kawiarni będą miały tylko osoby powyżej 14 roku życia. Natomiast w poniedziałki i wtorki lokal będzie otwarty również dla dzieci, ale tylko i wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna, który będzie odpowiadał za ich zachowanie.

Obsługa kociej kawiarni będzie weryfikowała legitymacje szkolne w celu weryfikacji wieku, a w przypadku kiedy dzieci będą zachowywały się nagannie, będzie prosiła o opuszczenie kawiarni. Ponadto nie będzie wolno przyprowadzać do kawiarni jakichkolwiek zwierząt. Tutaj przeczytasz cały regulamin Kitku Cafe.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości