• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Błażej Król nagrywał teledysk w Gorzowie

9 lutego 2023, 11:22
Fot. Bartłomiej Nowosielski
Zdjęcia do najnowszego teledysku Błażeja Króla powstawały w naszym mieście. To właśnie w Gorzowie, rodzinnym mieście artysty zrealizowano ujęcia do najnowszego teledysku, który pojawi się w dzień premiery  najnowszej płyty artysty "W każdym polskim domu". Produkcja przygotowana i zrealizowana została we współpracy z Miastem i przy wsparciu gorzowskich instytucji oraz spółek.

Zdjęcia do teledysku do piosenki „Nic nowego” powstawały 20 stycznia, m.in. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filharmonii Gorzowskiej, na basenie sportowym CRS „Słowianki” i w Dominacie. Ekipa artysty, licząca prawie 20 osób, spędziła w Gorzowie cały dzień, korzystając z gościnności instytucji oraz samego Miasta. 

Data premiery klipu nie jest przypadkowa, 9 lutego, premierę ma również nowe wydawnictwo Błażeja Króla, w którego nastrój artysta zaczął wprowadzać swoich fanów już jesienią ubiegłego roku. W teledysku do pierwszej piosenki, promującej płytę „Miałem już nie tańczyć” Błażej Król wcielił się w nieoczywistą postać „everymana”, podobnie było w Gorzowie.

Na płycie „W każdym (polskim) domu” znajduje się łącznie 14 utworów. W dwóch piosenkach gości trójka kultowych wykonawców polskiej sceny alternatywnej Piotr Rogucki, Quebonafide i Artur Rojek.  

Realizacja zdjęć do teledysku Błażeja Króla w Gorzowie to jeden z elementów współpracy artysty z Miastem, w ramach którego udało się zrealizować wywiad do magazynu „GWS” (numer wciąż dostępny), a najbliższym czasie zaprezentujemy jej kolejne elementy.

Przypomnijmy, że Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, pochodzący z Gorzowa, przez wiele lat tworzący swoją muzykę z artystami z rodzinnego miasta: „Kawałek Kulki” i UL/KR.  Wielokrotnie nagradzany, m.in. Paszportem Polityki (2015 i 2019 r). W latach 2020 i 2021 nominowany do nagrody muzycznej „Fryderyki”.  W 2020 roku  otrzymał ją w kategorii „Autor Roku”.

30 kwietnia w Filharmonii Gorzowskiej odbędzie się kolejny koncert Króla w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości