• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Choinka dla alpaki w Gorzowie. Podaruj świąteczne drzewko alpakom

3 stycznia 2024, 10:15, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Pierwsza akcja choinka dla alpaki w Gorzowie cieszyła się ogromną popularnością. Dlatego też spółka Inneko wraz z gospodarstwem "Alpaki to tu" postanowiła po raz kolejny zorganizować zbiórkę choinek po świętach. Na świąteczne drzewka będzie czekać Elvis, Edi, Lui i Pedro. Te sympatyczne zwierzęta wręcz uwielbiają skubać igły i podgryzać gałązki. Zbiórka choinek odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 roku.

Co roku z początkiem stycznia przed altanami śmietnikowymi pojawia się wysyp choinek. Jednak zamiast wyrzucać świąteczne drzewko na śmietnik i czekać aż zabierze je śmieciarka zgodnie ze specjalnym harmonogramem, choinkę można oddać alpakom. W styczniu 2023 roku spółka Inneko wraz z gospodarstwem "Alpaki to tu" postanowiła po raz pierwszy zorganizować akcję zbierania choinek dla alpak.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę i akcja cieszyła się ogromną popularnością, a alpaki zostały zasypane choinkami o czym informowaliśmy w artykule "Elvis, Edi, Lui i Pedro zasypani choinkami".

Choinka dla alpaki w Gorzowie. Akcja choinka dla alpaki 2024. Kiedy będą zbierane choinki dla alpak w Gorzowie?

Dlatego też firma Inneko wspólnie z gospodarstwem "Alpaki to tu" postanowiła zorganizować po raz kolejny zbiórkę żywych choinek dla alpak. Na drzewka czekają Elvis, Edi, Lui i Pedro.

Świąteczne drzewka będą zbierane w sobotę 13 stycznia 2024 roku w trzech punktach na terenie Gorzowa. Będzie to punkt na os. Europejskim oraz na os. Górczyn, a także nowe miejsce - parking przy ul. Teatralnej przed siedzibą firmy Inneko.

Na choinki będą czekać pracownicy firmy Inneko w sobotę 13 stycznia w godz. 10-11 przy ul. Londyńskiej naprzeciwko Biedronki na os. Europejskim, w godz. 10-11 na parkingu przy ul. Teatralnej przed siedzibą Inneko oraz w godz. 11.30-12.30 na parkingu na tyłach galerii Feeria.

- Jeśli macie choinki w doniczkach to będziemy je wykopywać na Wojtkowychach, tak aby stworzyć alejkę choinkową. Bardzo prosimy do takich choinek dołączyć karteczkę z imieniem oraz nazwiskiem, bo chcemy przy każdej wkopanej choince postawić tabliczkę z danymi rodziny, która ją nam podarowała - mówi Ewa Faściszewska, właścicielka "Alpaki to tu".

Alpaki to tu. Podaruj choinkę dla alpaki

Natomiast jeżeli ktoś chciałby samodzielnie przywieźć choinkę do "Alpaki to tu" w miejscowości Rataje 13B w gminie Nowogródek Pomorski, to może to śmiało zrobić. - Należy się jednak z nami wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę. Alpaki będą zadowolone z prezentu, a osoby oddające drzewo będą miały spotkanie z naszymi podopiecznymi - podkreśla pani Ewa Faściszewska.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości