• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkaniec trzymał baniaki z benzyną w piwnicy kamienicy

21 grudnia 2022, 14:28
fot. czytelniczka Paulina
We wtorek 20 grudnia mieszkańcy kamienicy przy ul. Dworcowej w Gorzowie zostali ewakuowani. Wszystko przez to, że na klatce schodowej miał ulatniać się gaz. Ostatecznie okazało się, że zapach, który pojawił się w kamienicy był spowodowany benzyną niewiadomego pochodzenia, która była przechowywana w plastikowych baniakach w piwnicy budynku.

We wtorek 20 grudnia po godz. 17 służby zostały postawione na nogi, ponieważ otrzymały zgłoszenie, że na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Dworcowej w Gorzowie czuć zapach ulatniającego się gazu. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie gazowe.

W związku ze zgłoszeniem o ulatniającym się gazie, policjanci ewakuowali mieszkańców kamienicy i zablokowali ul. Dworcową. Natomiast grupa chemiczna sprawdziła budynek.

Ostatecznie okazało się, że w kamienicy nie ulatniał się gaz. Natomiast w piwnicy była przetrzymywana w plastikowych baniakach benzyna niewiadomego pochodzenia. Stąd też na klatce schodowej było czuć zapach oparów benzyny. 

- Po sprawdzeniu kamienicy, okazało się, że mężczyzna przetrzymywał baniaki z benzyną w piwnicy. Prowadzimy postępowanie w tej sprawie pod kątem artykułu 82 kodeksu wykroczeń, który mówi o sprowadzeniu zagrożenia pożarowego i nieprzestrzegania przepisów – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Art. 82 § 1 ust. 5 kodeksu wykroczeń, „kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji, polegających nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przy używaniu lub przechowywaniu materiałów niebezpiecznych pożarowo, w tym gazu płynnego w butlach, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości