• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gangsterskie porachunki na Zawarciu. Uczniowie II LO nagrali film

6 grudnia 2022, 17:46, mk
Uczniowie z II Lo w Gorzowie Wielkopolskim nagrali gangsterski film. CO prawda jest to krótkometrażowa produkcja, ale w tle mamy długoletnią przyjaźń, narkotyki oraz zbrodnię. A wszystko w nakręcone zostało na Zawarciu.

Ktoś mógłby powiedzieć, ze film kręcony tuż przy szkole, ale reżyserowi chyba właśnie o to chodziło. To idealne miejsce do tego typu produkcji. Obskurna okolica, od dawna nieremontowane budynki wyglądają jak zapomniana dzielnica, do której "pies z kulawą nogą" nie chciałby przyjść.

To właśnie w jednym z budynków przy ulicy Prostej rozgrywa się akcja gangsterskiego filmu zatytułowanego "Powrót". To historia o spotkaniu po latach, przyjaźni z narkotykami i zabójstwem w tle.

Film opowiada historię bezimiennego gangstera, który po latach ponownie spotyka się ze swoim dawnym wspólnikiem. Okazuje się, że ciąży nad nim konieczność podjęcia nieodwołalnej decyzji. Film jest autorskim, niezależnym projektem stworzonym przez uczniów II LO. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Adrian Michalski, a w ekipie filmowej znaleźli się również Zuzanna Grygiel oraz Marek Putresza. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości