Wiadomości

Uczniowie z Gorzowa pomagają małym jeżom

4 grudnia 2022, 13:00
fot. archiwum
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie zorganizowali zbiórkę rzeczy dla schroniska dla jeży. Uczniowie gorzowskiego ogólniaka zbierają podkłady higieniczne, ręczniki papierowe oraz mokrą karmę. Akcja trwa do 15 grudnia.

Po raz pierwszy w historii uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie postanowili włączyć się w akcję pomocową dla schroniska dla jeży, które znajduje się w okolicach Gorzowa. Jest to schronisko dla jeży, które prowadzi prywatna osoba. Obecnie znajduje się tam około 30 malutkich jeży, które należy nakarmić i ogrzać.

Bez ludzkiej pomocy, zwierzątka nie przetrwają zimy. Dlatego też uczniowie zdecydowali się pomóc i ruszyli ze zbiórką potrzebnych rzeczy. Zbierana jest mokra kocia karma bogata w mięso, ręczniki papierowe oraz podkłady higieniczne. - Liczymy na waszą hojność, ofiarność i dobre serce. Pamiętaj – jesteś tym co jeż! - podkreślają uczniowie I LO w Gorzowie.

W akcję mogą włączyć się nie tylko uczniowie, ich rodzice czy nauczyciele, ale także mieszkańcy Gorzowa. Potrzebne rzeczy można przynosić od poniedziałku do piątku do holu I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszkina 31. W holu ustawiono specjalny karton, do którego można wrzucać potrzebne rzeczy. Zbiórka potrwa do czwartku 15 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości