• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Uczniowie z Gorzowa pomagają małym jeżom

4 grudnia 2022, 13:00
fot. archiwum
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie zorganizowali zbiórkę rzeczy dla schroniska dla jeży. Uczniowie gorzowskiego ogólniaka zbierają podkłady higieniczne, ręczniki papierowe oraz mokrą karmę. Akcja trwa do 15 grudnia.

Po raz pierwszy w historii uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie postanowili włączyć się w akcję pomocową dla schroniska dla jeży, które znajduje się w okolicach Gorzowa. Jest to schronisko dla jeży, które prowadzi prywatna osoba. Obecnie znajduje się tam około 30 malutkich jeży, które należy nakarmić i ogrzać.

Bez ludzkiej pomocy, zwierzątka nie przetrwają zimy. Dlatego też uczniowie zdecydowali się pomóc i ruszyli ze zbiórką potrzebnych rzeczy. Zbierana jest mokra kocia karma bogata w mięso, ręczniki papierowe oraz podkłady higieniczne. - Liczymy na waszą hojność, ofiarność i dobre serce. Pamiętaj – jesteś tym co jeż! - podkreślają uczniowie I LO w Gorzowie.

W akcję mogą włączyć się nie tylko uczniowie, ich rodzice czy nauczyciele, ale także mieszkańcy Gorzowa. Potrzebne rzeczy można przynosić od poniedziałku do piątku do holu I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszkina 31. W holu ustawiono specjalny karton, do którego można wrzucać potrzebne rzeczy. Zbiórka potrwa do czwartku 15 grudnia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości