• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Mikołaje w kajakach przepłyną przez Gorzów

1 grudnia 2022, 17:50
fot. archiwum
Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w pierwszy weekend grudnia, to podpowiadamy co się będzie działo w Gorzowie. W sobotę 3 grudnia rzeką Kłodawką przypłynie do parku Wiosny Ludów cały orszak Mikołajów. Nie zabraknie słodyczy dla najmłodszych, będzie też okazja do zrobienia zdjęcia.

- Tym razem św. Mikołaj przypłynie do nas kajakiem trzy dni wcześniej niż zwykle. Informacja o spływach kajakowych Kłodawką dotarła w ubiegłym roku aż pod koło podbiegunowe. Tradycyjnie, aby dotrzeć na spotkanie z dziećmi z Gorzowa, św. Mikołaj ostatnią część trasy pokona kajakiem – zapowiada wydarzenie Ireneusz Kalitko ze Stowarzyszenia EuroJumelages.

Tegoroczny mikołajkowy spływ kajakami odbędzie się w sobotę 3 grudnia. Orszak Mikołajów pojawi się o godz. 12 w okolicach mostu przy ul. Chodkiewicza. Zaplanowano również przerwę na skwerze przy ul. Borowskiego, gdzie zaplanowano występy artystyczne zespołu cheerleaderek Warty Gorzów oraz zespołu Landsberg Familia. Następnie Mikołaje w kajakach popłyną dalej w stronę parku Róż. Koło rzeźby Nimfy Wodne, orszak Mikołajw powinien pojawić się około godz. 14. Są to godziny orientacyjne i mogą one ulec zmianie. Najmłodsi mogą liczyć na słodycze i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajami.

Impreza z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna i gromadzi w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż tłumy mieszkańców. W ubiegłym roku frekwencja dopisała i Mikołajów w kajakach powitały prawdziwe tłumy gorzowian o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Gorzowianie tłumnie przywitali orszak Mikołajów w kajakach”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości