• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Pomoc dla obywateli Ukrainy zostanie ponownie przedłużona?

24 listopada 2022, 08:40
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się 30 listopada, gorzowscy radni będą głosować nad uchwałą w sprawie pomocy dla obywateli Ukrainy. Uchodźcy, którzy przebywają w Gorzowie mają otrzymywać pomoc do 30 czerwca 2023 roku.

Wojna na terenie Ukrainy nadal trwa, dlatego też władze Gorzowa zdecydowały się przygotować uchwałę w sprawie przedłużenia pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gorzowa. Według uchwały pomoc miałaby zostać przedłużona do 30 czerwca 2023 roku. Wcześniej miasto miało pomagać tylko do końca czerwca, a później do końca grudnia 2022 roku.

W środę 30 listopada podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa uchwała zostanie poddana pod głosowanie. Jak czytamy w uchwale, miasto ma zapewniać uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie zbiorowe, a także zapewnione środki czystości i higieny osobistej, leki, odzież oraz inne niezbędne materiały potrzebne do bieżącego funkcjonowania. Ponadto pomoc obywatelom Ukrainy obejmuje transport do miejsca zakwaterowania i miejsc, gdzie jest udzielana pomoc medyczna. Uchodźcy mają również mieć finansowane przejazdy środkami transportu specjalistycznego przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnością.

Miasto ma również zapewnić wspieranie procesu adaptacji, integracji w społeczności lokalnej oraz aktywizacji zawodowej czy zapewnienie funkcjonowania punktu obsługi uchodźców. A także dofinansowanie zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i uczniami. Pomoc uchodźcom z Ukrainy będzie finansowana ze środków budżetu państwa oraz Funduszu Pomocy. Teraz nad uchwałą w tej sprawie będą głosować gorzowscy radni.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości