• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Niebezpiecznie na S3. Doszło do dwóch wypadków

19 listopada 2022, 15:39, red
fot. Wypadki Gorzów
W sobotnie popołudnie doszło do dwóch wypadków na drodze ekspresowej S3 z Gorzowa do Myśliborza. W rejonie MOP Marwice samochód osobowy wpadł do rowu, a kilkanaście kilometrów dalej ciężarówka uderzyła w bariery i zablokowała trasę S3.
W sobotę 19 listopada o godz. 14.48 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S3 w okolicach MOP Marwice. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja i dwie karetki pogotowia.

Na 78 km trasy S3 na pasie w kierunku Myśliborza samochód osobowy wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast nieco wcześniej, zaledwie kilkanaście kilometrów dalej doszło do kolejnego wypadku. Na 64 km trasy S3 kierujący pojazdem ciężarowym wpadł w poślizg, w wyniku czego ciężarówka uderzyła w bariery rozdzielające pasy ruchu i naczepa stanęła w poprzek drogi, blokując oba pasy jezdni w kierunku Myśliborza. Również w tym przypadku, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Kierowcy jadący w stronę Myśliborza powinni zjechać na węźle Gorzów Północ i jechać „starą trójką”. Jednak, jeżeli ktoś nie opon zimowych, to jazda nieodśnieżoną drogą może być ryzykowna. Utrudnienia na drodze ekspresowej S3 mogą potrwać do godz. 18.

AKTUALIZACJA

godz. 18 - Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Wszystko przez to, że na jezdni wylało się blisko 300 litrów paliwa z uszkodzonej ciężarówki. Na miejsce jedzie grupa chemiczna ze Szczecina.

godz. 19 - Służby podjęły decyzję o posypaniu jednego pasa sorbentem, tak aby można było puścić ruch. W końcu kierowcy stali w korku od godz. 14.30. Ruch w kierunku Myśliborza odbywa się jednym pasem.

godz. 20 - Trasa S3 w kierunku Szczecina została ponownie zablokowana na czas usuwania paliwa z jezdni. Jak podaje GDDKiA, utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 23.

godz. 20.30 - Doszło do kolejnego wypadku na drodze ekspresowej S3 z udziałem pojazdu ciężarowego. Tym razem na 68 km na pasie z Myśliborza w kierunku Gorzowa. Również w tym przypadku ciężarówka uderzyła w bariery, przez co stanęła w poprzek jezdni. Z pojazdu wyciekło paliwo. Oba pasy w kierunku Gorzowa są zablokowane. Jak informuje GDDKiA, droga w kierunku Gorzowa będzie zablokowana co najmniej przez 3 godziny. Aktualne informacje z tego zdarzenia znajdziesz TUTAJ.

godz. 22.30 - Droga ekspresowa S3 w kierunku Myśliborza została odblokowana. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości