Wiadomości

Pijany kierowca pędził audi prawie 200 km/h trasą S3 [film]

9 listopada 2022, 10:56
fot. KMP Gorzów
Policjanci z gorzowskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę audi, który jechał aż 192 km/h drogą ekspresową S3. Okazało się, że przekroczenie prędkości do niejedyny problem. 50-letni kierowca był pijany, miał w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

We wtorek 8 listopada policjanci ruchu drogowego z grupy Speed patrolowali drogę ekspresową S3 nieoznakowanym radiowozem w okolicach w Gorzowa. Przez godz. 10 zauważyli szybko jadące audi i postanowili zmierzyć jego prędkość. Okazało się, że kierowca audi jedzie trasą S3 aż 192 km/h.

- Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę audi do kontroli i poinformowali o wykroczeniu. Przekroczenie prędkości o 72 km/h oznaczało dla 50-letniego kierowcy mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych. Policjanci podczas rozmowy wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie mundurowych. Mężczyzna w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

50-latek został zatrzymany i przewieziony do wytrzeźwienia do gorzowskiej komendy. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a auto odholowane. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości