• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

80 maluchów z Gorzowa będzie miało swoje drzewko

7 listopada 2022, 09:51
Władze Gorzowa zachęcają świeżo upieczonych rodziców do akcji sadzenia drzew z okazji narodzin ich pociech. Do tej pory zgłosiło się 70 osób. Drzewa zostaną posadzone 11 listopada na Polu Golfowym Zawarcie, natomiast rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia na drzewie i certyfikat na pamiątkę.

Na początku października władze Gorzowa ogłosiły akcję sadzenia drzew przez świeżo upieczonych rodziców o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Zostałeś rodzicem? Twoje dziecko może mieć swoje drzewo w Gorzowie". Do akcji mogli zgłaszać się rodzice, których pociechy urodziły się w 2021 i 2022 roku i są zameldowani w Gorzowie.

Do piątku 4 listopada zgłosiło się 61 osób. Przez weekend i w poniedziałkowy poranek swoje zgłoszenia nadesłali kolejni rodzice, więc na ten moment udział w akcji zadeklarowało 80 osób. Jeżeli ktoś tego nie zrobił, a chciałby aby jego dziecko miało swoje drzewo, ma jeszcze szansę. Ostatnie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w poniedziałek 7 listopada do północy.

Aby wziąć udział w akcji, rodzice maluchów urodzonych w Gorzowie w 2021 roku oraz do 7 listopada 2022 (dzień końca naboru zgłoszeń do akcji) muszą przesłać formularz zgłoszeniowy na adres e-mail Urzędu Miasta Gorzowa wpi@um.gorzow.pl. Formularz oraz regulamin akcji dostępne są TUTAJ. Wszystko po to, żeby móc oszacować wielkość zainteresowania i przygotować odpowiednią liczbę sadzonek.

Akcja sadzenia drzew odbędzie się w Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 11.30 na Polu Golfowym „Zawarcie”. Sadzonki drzew dostarczy Nadleśnictwo Kłodawa – do wyboru będzie m.in. klon pospolity czy lipa.

- Każdy uczestnik, poza sadzonką drzewa, otrzyma drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka, którą będzie mógł zawiesić na drzewko oraz certyfikat na pamiątkę udziału w wydarzeniu. Teren na potrzeby akcji przygotują pracownicy pola golfowego, a niezbędne narzędzia w postaci szpadli i łopat będą do dyspozycji rodziców na miejscu, choć można zabrać ze sobą własne – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości