Wiadomości

Strefa „30” i progi zwalniające na os. Staszica

24 października 2022, 09:44
fot. Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie
Miasto zdecydowało się na wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h przy ul. Wyczółkowskiego i Mościckiego na os. Staszica. Dodatkowo przy Zespole Szkół Specjalnych nr 14 zostały zamontowane progi zwalniające. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo uczniów.

W ostatnich tygodniach władze Gorzowa zdecydowały, żeby rejonie ul. Wyczółkowskiego, Mościckiego i Wańkowicza wprowadzić strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h. Jak tłumaczą urzędnicy, strefa ma poprawić bezpieczeństwa mieszkańców miasta, szczególnie uczniów szkół z tej części miasta. Ponadto na przejściu dla pieszych na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 przy ul. Mościckiego zostały również zamontowane progi zwalniające typu wyspowego tzw. poduszki berlińskie.

- Zgodnie z przyjętą w mieście praktyką zdecydowano, że w strefach tempo 20-30, nie będą stawiane dodatkowe znaki drogowe. Jest to zgodne z zaleceniami ekspertów transportu i ruchu drogowego, którzy uznają, że w Polsce stawianych znaków jest za dużo, przez co, zamiast pomagać szkodzą – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W przypadku ul. Mościckiego obowiązująca dopuszczalna prędkość wynosi 30 km/h, progi zwalniające mają elementy odblaskowe, są widoczne, czerwone i wyraźnie kontrastują z nawierzchnią. Jak tłumaczy Ciepiela, wydział dróg Urzędu Miasta Gorzowa przyjął zasadę, żeby nie ustawiać znaków ostrzegawczych, gdy nie są one konieczne, a czasem nawet niezasadne.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości